ماهی شیر

توسط: سورملینا

فکر کردم بهتره چند تا غذای دریایی هم داشته باشیم. برای همین امروز می رویم سراغ ماهی شیر. برای اینکه طعم ماهی شیر بهتر بشه می شه یه کارهایی کرد .

مواد لازم :

ماهی شیر تکه شده : به تعداد لازم

زعفران آب کرده

آبلیمو

پیاز خرده شده : سه چهار تا

طرز تهیه :

حدود سه چهار ساعت قبل از سرخ کردن ماهی، در یک کاسه پیازها را درشت خرد می کنیم و لابلای ماهی ها می ریزیم. بهتر است پوست سیاه دور ماهی را بگیریم. آبلیمو را با زعفران آب کرده مخلوط می کنیم و روی اینها می ریزیم. می گذاریم در یخچال تا مزه آبلیمو و زعفران به خورد ماهی برود و پیاز، بوی ماهی را بگیرد :

2008-06-11-Mahishir1

بعد از این زمان، ماهی ها را بیرون آورده و در سبدی قرار می دهیم تا آبش گرفته شود. سپس سرخ می کنیم و به همراه سبزی پلو نوش جان می نماییم ! البته عده ای عادت دارند به همراه سبزی پلو و ماهی ، کوکو سبزی هم بخورند. کار خوبی است. (اینجانب دیشب به دلیل ضیق وقت، موفق به این کار نشدم.)

سبزی پلو هم کاری ندارد. برنج را آبکش می کنیم و هنگام دم انداختن، لابلای آن سبزی پلویی می ریزیم. هرچه سبزی آن بیشتر باشد، سبزی پلو خوشمزه تر می شود.

نکته : در صورت تمایل می توان روی سبزی پلو (قبل از دم انداختن) چند تا سبزه سیر ( سیر تازه) گذاشت و به همراه غذا میل نمود. ولی یادمان باشد که این سیرها باعث نرم شدن برنج می شود.

2008-06-11-Mahishi2

نوش جان ؛ گوارای وجود !