آش جو

به هنگام ربنای دستانتان ، منتظر دعای شما هستم.

مواد لازم برای شش نفر :

جو : یک لیوان

سبزی آش : یک کیلو (برگ چغندر، تره، جعفری، گشنیز)

عدس : یک استکان

لوبیا چیتی : یک استکان

نخود : یک استکان

آب گوشت یا آب مرغ : به دلخواه دو لیوان

پیاز داغ : به میزان لازم

نعناءداغ : به میزان لازم

کشک و زعفران : برای تزئین

نمک و فلفل : به میزان ذائقه

طرز تهیه :

جو، لوبیا چیتی، عدس، نخود را بهمراه آب گوشت یا آب مرغ + آب به اندازه لازم به مدت سه ساعت روی اجاق میگذاریم با شعلۀ کم تا خوب بپزد. بعد از پخت حبوبات ، سبزی آش و نمک و فلفل را به همراه پیاز داغ و نعناء داغ به مواد اضافه میکنیم کمی از پیاز داغ و نعناء داغ را برای تزئین نگه میداریم . بعد از نیم ساعت از ریختن سبزی آش، آش جو آماده است.

 

آش جو

 

به همین سادگی.

20 دیدگاه برای «آش جو»

  1. سلام و ممنون از دستور عالیتون
    من یه سوال داشتم اگه نخود و لوبیا و عدس از قبل پخته شده داشته باشیم و فقط لازم باشه جو بپزه باز هم سه ساعت وقت لازمه؟ جو چقدر طول می کشه بپزه؟

  2. گوشت را که تکه ای نمیندازن در آش معمولاً ریش ریش میکنند. و یا به قول شما گوشت چرخ کرده که با پیاز و زردچوبه مخلوط شده باشد و قلقلی شود.

  3. چه قیافه خوشمزه ای داره. من از اون جایی که شکموام تو گوگل ریدر عکسهای خوشمزه غذاهاتون رو دید می زنم ولی دلم نمیاد کامنت نگذاشته برای شما از گشنگی از دنیا برم P:
    یه سوال نمی شه تو این آش گوشت هم ریخت مثلا گوشت چرخ کرده یا تیکه ای برای اینکه من آب گوشت هیچ وقت موجود ندارم. همیشه برای همان غذا استفاده می کنم.

  4. اٍ… راست می گی. حواسم نبود اینو خورده ام. آخه تو اینقدر آش های مختلف و جورواجور واسه من میاری، که یادم می ره کدوم به کدومه. راست می گی. این یکی خیلی خوشمزه بود.
    بازم دستت درد نکنه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>