لازانیا

مواد لازم :

لازانیا : یک بسته

گوشت چرخ کرده : یک بسته (!)

رب گوجه فرنگی : دو سه قاشق

پیاز جهت پیاز داغ

پنیرپیتزا رنده شده : به قدر کفایت

مواد اضافی :

سوئیس ، فلفل سبز، قارچ

طرز تهیه :

پیاز داغ را درست کرده ، زردچوبه و گوشت را در آن می ریزیم و تفت می دهیم. سوسیس،قارچ و فلفل دلمه را نیز اضافه می کنیم و همچنان به تفت دادن ادامه می دهیم. در این مرحله رب را در دو قاشق آب داغ حل می کنیم و به مواد می افزاییم. آن را می چشیم. اگر نمک احتیاج داشت، می ریزیم. معمولاً در بسته های لازانیا، بسته کوچکی است که ادویه مخصوص لازانیاست. به نظر من تمام طعم لازانیا در همان بسته کوچک نهفته است ! در صورتی که این بسته در دسترس نبود، می توان از آویشن استفاده کرد. عده ای نیز قدری سس مایونز نیز اضافه می کنند. این دیگر بستگی به ذائقه شما دارد. سپس شعله را کم می کنیم و اجازه می دهیم مواد کم کم بپزد.

در مرحله بعدی، در قابلمه بزرگی، آب را جوش می آوریم. یکی دو قاشق روغن مایع به آب در حال جوش اضافه کرده، خمیرهای لازانیا را به آن می افزاییم. روی هر بسته نوشته شده که چه مدتی باید در آب جوش باشد. معمولاً بین ۶تا۸ دقیقه. سپس آن را آبکش کرده و آب سرد روی آنها می گیریم. آب سرد را با فشار نگیرید، که پاره می شوند. سپس خیلی آرام و مهربان(!) خمیرها را روی یک سینی یا پشت یک آبکش، یکی یکی پهن می کنیم تا آبش گرفته شود. (اما خشک نشود.)

مواد که پخته شد (مدت کمی نیاز است) ظرف مورد نظر را می آوریم. عده ای سینی فر را پیشنهاد می کنند، برخی نیز ظروف مستطیلی پیرکس. اینجانب چندی پیش با ظرفی برخورد کردم که جنسش تقریباً تفلون بود و سیاه . قیمت مناسبی هم داشت. حدود چهارهزار تومان. این ظروف خیلی کار راه بنداز هستند. من از این ظروف خیلی استفاده می کنم. چون غذا به آن نمی چسبید.

حالا باید کف ظرفمان را چرب کنیم. سپس یک لایه خمیر می گذاریم. روی خمیر، قدری پنیر پیتزا می ریزیم. بعد قدری از مواد پخته شده می گذاریم. و خوب روی آن پهن می کنیم. دوباره پنیر پیتزا می ریزیم و بعد لایه بعدی خمیر لازانیا را می گذاریم. و دوباره پنیز و پیتزا و …. تا زمانی که تمام شود.

لازانیا

یک ابتکار : می توانید یک خمیر را پهن کرده و یک سری پنیر پیتزا و مواد روی آن بریزید و دوباره پنیر پیتزا، سپس آن را لوله کنید. که مثل گل شود :

لازانیا

فر را یک ربع گرم می کنیم، سپس ظرفمان را درون آن می گذاریم. در درجه حرارت ۲۲۰ درجه حدود یک ربع تا بیست دقیقه کفایت می کند. بعد از آن نوش جان کنید.

لازانیا

پخت این غذا، وقت آنچنانی نمی برد. اما این یکی قدری طول کشید. در نتیجه مهمان ما، خوابش برد. حیفم آمد این عکس را نبینید :

لازانیا

برادر بنده هستند که دیشب میهمان ما بودند. اما غذا دیر حاضر شد (حوالی ساعت ۱۰) و ایشان خوابیدند !!!

نکته : غذاهایی که مدت زمان کمی برای پخت لازم دارند، شما را گول نزنند که حالا ولش کن، وقت داریم. بهتر است هرچه زودتر دست به کار شوید.

Tags:

۲۸ دیدگاه

 1. ناشناس ۱۱ بهمن ۱۳۹۱
 2. ماریا ۲۶ دی ۱۳۹۱
 3. سمیرا ۲ دی ۱۳۹۱
 4. عاطفه ۳۱ مرداد ۱۳۹۱
 5. مينو ۱۸ خرداد ۱۳۹۱
 6. شقایق ۱۳ فروردین ۱۳۹۱
 7. فرزانه ۴ دی ۱۳۸۹
  • ناشناس ۷ دی ۱۳۹۴
 8. فاطیما ۲۹ آذر ۱۳۸۸
 9. مهرانه ۵ شهریور ۱۳۸۸
 10. مهرانه ۲۶ مرداد ۱۳۸۸
 11. سهيلا ۳ مرداد ۱۳۸۸
 12. پریسا ۲۴ تیر ۱۳۸۸
 13. ناشناس ۲۵ فروردین ۱۳۸۸
 14. تپل ۳۰ بهمن ۱۳۸۷
 15. سوسن ۲۷ بهمن ۱۳۸۷
 16. setareh ۳۰ دی ۱۳۸۷
 17. زهره ۶ آذر ۱۳۸۷
 18. احمد ۳۱ شهریور ۱۳۸۷
 19. زنده باد غذاي خوشمزه ۳۱ شهریور ۱۳۸۷
 20. زنده باد غذاي خوشمزه ۳۱ شهریور ۱۳۸۷
 21. جينبا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۷
  • هلنا ۱۹ آبان ۱۳۹۴
 22. sasa ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۷
 23. محبوبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۷
 24. محبوبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۷
 25. mehrankarzari ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۷
 26. شهنام ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۷