- پیراشکی خسروی – اولین پیراشکی ایران

توسط: رامین

این لینکو سعید صیادی فرستاده: پیراشکی خسروی، خیابون جمهوری.

این سایت تاریخچه کامل این فروشگاه رو نوشته ، خوندنیه !

اگرم تا حالا نرفتید، مطئمنم با خوندن این مقاله انگیزه لازم رو پیدا می کنید.

پیراشکی خسروی

«

در فروشگاه خسروی … شما حق انتخاب دارید تا از بین پیراشکی‌های متفاوت یکی را به دلخواه ذائقه انتخاب و نوش جان کنید: پیراشکی کرمدار، مربایی، کلم، سیب زمینی، ژامبون، گوشت، مخصوص و پیتزایی! که در طول زمان با تغییر ذائقه مشتریانش متنوع شده است. اما ظاهر مغازه سال‌هاست که تغییر نکرده است مهتابی‌های سقف بلند و همان ویترین ساده که با چند بسته قهوه و کافی میت و شکلات‌های اطلسی سال‌های کودکی‌مان تزیین شده است. انتخاب پیراشکی کار سختی هم نیست ولی به نظر من پیراشکی یعنی کرمدار.

داخل که می‌شوی صندلی‌های بلند در کنار پیشخوان به تو خوش آمد می‌گویند و در حالی که مشغول خوردن پیراشکی و نوشیدنی — از انواع آب‌میوه و قهوه — هستید می‌توانید بریده‌های روزنامه‌هایی که در مورد این مکان به چاپ رسیده و مغازه‌دار هم با ذوق آن را در قاب چوبی قرار داده تماشا کنید. در قاب‌هایی مشابه تصاویری از میدان شهرداری رشت و تهران دهه چهل هم دیده می‌شود.

»

البته در مورد اونجای مقاله که گفته: «اما در این خیابان برخلاف دیگر نقاط شهر حق انتخاب متنوعی برای رفع گرسنگی نداری …» گمونم نگارنده با رضا لقمه تو سی تیر آشنائی نداشته، که حتماً علیرضا بعدا تو همین وبلاگ معرفیش می کنه.