اولین پیتزا فروشی تهران – پیتزا داوود

خیلی ها  دوست دارند که بدونند اولین هر چیزی کجا بوده و چطوری بوده ، از این رو ما که اسم پیتزا داوود رو خیلی شنیده بودیم تصمیم گرفتیم بریم یه تستی بکنیم.

پیتزا داوود

وارد کوچه لولاگر (آدرس کامل پائین صفحه هست) که می شید انتهای کوچه به اندازه یه وانت جعبه نوشابه پپسی می بینید که جلوی یه مغازه قدیمی هستش. وقتی وارد مغازه آقا داوود می شید دو سه تا میز کوچیک دو نفره می بنید و یه سکو که روش می تونید غذا بخورید. از طرفی هم روبروتون یه یخچال قدیمی که فقط توش کالباس و سوسیس می بینی که خورد شده آماده استفاده هستند.

پیتزا داوود

ولی اینجا یه پیتزا فروشی معمولی نیست! اولین پیتزا فروشی ایرانه! پس باید توقع داشته باشید یه چیزاییش فرق کنه.

اینجا رسم و رسوم خودشو داره و اگه شما تا حالا اونجا نرفته باشید حتما” غافل گیر می شید. از این رسم و رسوماش براتون بگم:

تو این پیتزا فروشی هیچ غذای غیر از پیتزا گیرتون نمی یاد و شما می تونید از ۷ نوع پیتزایی که داره انتخابای خودتون رو داشته باشید. پیشنهاد من پیتزا مخلوط و یا پیتزا قارچه.

خوب حال نوبت سفارش دادنه : می گید یه پیتزا مخلوط و اون اسم شما رو می پرسه! شما باید اسم کوچیکتونو بهش بگید و الا دوباره می پرسه! بعد از این بلافاصله یه ۴۰۰ ، ۵۰۰ گرم کالباس که داخل فویل گذاشته شده رو جلوتون میذاره! که شما کلی تعجب می کنید که بابا من پیتزا سفارش دادم نه کالباس خام!!! این کالباس که میشه گفت از معمولی ترین کالباس های موجود بازاره  و بصورت نامنظم با کارد خورد شده در اصل پیش غذای شماست. و شما با سس فراونو و آویشنو وفلفل می تونید میل کنید. به ازای هر پیتزا  یکی از این کالباس ها هم میده. البته شما اگه بخواهید بازم کالباس میده انقدر که دیگه نتونی چیزی بخوری و بابت این کالباس ها از شما هیچ پولی نمی گیره!!! پس با خیال راحت بخورید.

من نمیدونم ، با این که می دونی کالباسش یک درصد هم گوشت نداره ، ولی با یه ولع خاصی شروع می کنی به کالباس خوردن که انگار تو عمرت کالباس نخوردی!

در مورد محل نشستن هم باید بهتون بگم معمولاً توی مغازه جایی برای نشستن نیست و شما باید بیرون مغازه مثل بقه مشتری ها بشنید. و اما مگه بقیه مشتری های چه جوری نشستند؟

پیتزا داوود

بقیه از همون جعبه نوشابه ها که اول داستان براتون گفتم دارند استفاده می کنند. شما هم دو تا جعبه نوشابرو بر می گردونید و یکشو می کنید صندلی و یکیشو می کنید میز و در عین سادگی و راحتی غذاتون میل می کیند.

خوب حالا پیتزای شما حاضر شده و یکی باصدای بلند اسم شما رو صدا می کنه و اگه نشنوید ممد آقا بیرون مغازه دوباره صداتون می کنه! حالا پیتزا رو گرفتی یه پیتزا با نون بسیار نازک و تیکه های بزرگ کالباس و سوسیس و قارچ به همراه سس فراونو آویشن.. کاملاً پرملات طوری که وقتی بر میداری میریزه. البته بگم از همون مواد معمولی تشکیل شده.

و اما از اخلاقای دیگه آقا داوود : البته شبی که ما رفتیم خود آقا داوود نبود و یه شاگردی داشت بنام ممد آقا که می شد پسر خاله آقا داوود و بعد از بازنشستگی میاد اونجا کمک می کنه. اون می گفت که آقا داوود الان یه سه ماهی هست که پا درد داره و دیگه نمی یاد. اگه آقا داوود احساس کنه که کسی داره خالی می بنده ، یه زنگ زورخونه ای داره که اونو به صدا در میاره ، یا اگه احساس کنه که داری بیش از ظرفیتت پیتزا می خوای ، بهت نمیده ولی هر چقدر کالباس بخای بهت میده.

عکس آقا داوود    پیتزا داوود- آقا داوود

و اما از گفته های این ممد آقا، که خیلی هم شنیدنی بود در مود تاریخچه اینجا و مطالبی که از سایت های مختلف در مورد اینجا خوندم براتون بگم :

اینجا حول و حوش سال ۱۳۴۰ تاسیس شده ، و آقا داوود به همراه یه شریک ارمنی خود اینجا رو باز کردند. اینجا از همون روز اول ساده بوده و الان هم همونطوره. طولی نمی کشه که شریک ارمنی دست از شراکت می کشه و میره خارج و آقا داوود می مونه و مغازش.  بعد از گذشت سه سال پیتزا پنتری توی ویلا باز میشه و بر خلاف پیتزا داوود، پیتزا پنتری یه جای باکلاس و پر از تجملات بوده و برای اینکه ثابت کنه که جای باکلاسیه شب اول شاه رو دعوت می کنه! بگذریم. اولین پیتزا رو آقا داوود ۱۱ قرون می فروخته و الان پیتزا هاش از ۲۴۰۰ تومان هست تا ۳۹۰۰٫

توی اینجا از سالاد و سیب زمینی  خبری نیست. و اگه بخوای غذا رو ببری پیتزا رو توی جعبه نمی ذاره بلکه لای یه فویل می پیچه و به همراه یه دسته کالباس دیگه بهت میده .

یه راوی دیگه می گفت که وقتی از در مغازش خارج می شی ازت یه سوال می پرسه “سیر شدی ؟

ممکن است غذای داوود پر باشد، و جایش کثیف باشد و صندلی‌هایش ناراحت. ممکن است لحظه‌ای از کرده پشیمان شوى. اما داوود با هر‌چه که دارد یا ندارد تجربه‌ای است با‌ارزش حد‌اقل برای یک‌بار. تجربه خوردن اولین پیتزای تهران.

آدرس :

زیر پل حافظ – خیابان نوفل لوشاتو – به سمت جمهوری – سمت چپ – کوچه لولا گر ( ۵۰ متر از ابتدای نوفل لوشاتو که برید جلو )

عکس های این مقاله از سایت  www.nima.net تهیه شده و بخشی از تاریخچه هم از سایت  www.tehranavenue.com گرفته شده. بقیه شم که تجربه خودمونه.

موقعیت پیتزا داوود روی wikimapia

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. برادر من ! خواهر من ! به خدا شما بدهکار کسی نیستید! وقتی پول برای تهوع و مریضی و یه مشت کالباس فوق آشغال و بی کیفیت میدید اولا نباید مراجعه بعدی داشته باشید ، ثانیا اعتراض کنید! به بهداشت زنگ بزنید ! یعنی چی که چون طرف ادا در میاره و اسم کوچیک صدا میکنه یا هر چی باید پولتونو بریزید دور و در ازاش همچین افتضاحی به اسم پیتزا بهتون داده بشه!

 2. سلام با اینکه همه درباره پیتزا داوود بد میگفتن ولی شوهر دختر خاله خانوم (کیوان) مارو برد اونجا جا واسه نشستن نبود اونوقت کارگرای خودشون با لهجه شمالی رو صندلی ها نشسته بودن حالمون الان خرابه از پیتزا داوود مستقیم رفتیم بیمارستان اسم پیتزا داود و باید گذاشت داود شمال خالب بند

 3. ما امروز با پسرم به اونجا رفتیم و چه اشتباهی کردیم هر تیکه از اون پیتزای خامی رو که پسر م فکر میکرد آقا داوود سخاوت به خرج داده در دهانش میگذاشت من عذاب میکشیدم ولی چه کنم که در مقابل عمل انجام شد ه قرار گرفتم و منتظر حاضر شدن به اصطلاح پیتزای مخلوطی که سفارشش را داده بودیم بودم ولی دریغ که فکر نمیکنم که از این مزخرفتر جایی پینزای دیگری بتوان سفارش داد همان تپه کالباس آشغالی رو با چند پر پنیر به مدت ۱ دقیقه فکر کنم در فر گذاشته بود فکر میکنم شعار آقا داوود اینه هر چی میخوای از این کالباس آشغالی بخور تا بمیری خدا وکیلی بایددرمغازشو گل بگیرند

 4. در یک کلام افتضااااااحححح…
  همون اول که میرید یه مقدار کالباس لای فویل میده
  آری کالباس
  کالباسی که شما پولشو نمیگیره..
  کالباسی که هیچ وقت طعمشو ندیده اید…
  این کالباس منحصر بفرد و کمیاب ماتادلا نام داره :)))
  که ارزان ترین نوعه کالباس و بی کیفیت ترینه….
  این نوع کالباس در بسیاری از کار خونه های معروف دیگه تولید نمیشه مثل گوشتیایران

  حالا یه سری مسخره بازی مثل اینکه ب اسم کوچیک صدات کنن و یه ظرف مارتادلا بهت بدن به چه قیمت…
  من دانشجو بودم که رفتم اونجا.. با ۶ نفر از دوستام..من اون زمان کار میکردم و همه درآمدم رو تو رستورانا خرج میکرم…
  به پیشنهاد من با ۶ نفر از دوستام رفتیم اونجا…
  اون موقع تو شکم گرد همشهری اسم پیتزا داوود خوندم..
  خیلی ساده بگم که همه ما ۷ نفر بر این نظر بودیم که این پیتزا افتضاحهههه بتمام معنی است… ۷ نفر از بالا و پایین شهر و سلیقه های کاملاً متفاوت
  یه پیتزا که پر شده از بی کیفیت ترین کالباس موجود در بازار…
  ما که پسر بودیم و شدیداً گشنه…پول داده بودیم و نمیخواستیم حیف بشه نتونستیم تا آخر بخوریم…
  یادمه یکی از بچه ها یه تیکه از اون کالباس رو انداخت برای گربه که گربه نخوردش و عمو داوود هم با دیدن این کار بسیار ناراحت…:)))

 5. سلام داداش تو سایت شماره خونه مارو زدید دهنمون سرویس شده یه لطفی کن شماره رو درست کن

 6. سلام. من با تعریفهای یکی از دوستان به پیتزا فروشی داوود رفتم. به این نتیجه رسیدم که بعضی چیزها، ارزش یک بار امتحان کردن رو هم نداره.
  غیر بهداشتی ترین ( مخصوصا محیطش و سس هاش) و بدطعم ترین پیتزایی که توی عمرم خوردم، توی همین پیتزا فروشی بود . اگر چه نصف پیتزای به اون کوچیکی را هم نتونستم بخورم.
  اولین و بدترین پیتزا فروشی همین جاست.

 7. ما ایرانی جماعت (خودم رو هم عرض میکنم!) یه بدهکاری ذاتی و رودربایستی بیخود داریم که همیشه کار دستمون میده و کاملا بیخود در منگنه اخلاقی گیر میکنیم و جرات گفتن حقایق رو نداریم. آقا داوود اولین پیتزا فروشی ایرانه؟ دمش گرم! با مرام و لوطیه؟ ایوالله!
  ولی خداییش آشغالترین پیتزا و بخصوص کالباسش که واقعا فقط به درد مریضی و تهوع می خوره اصلا جای دفاع نداره و کاش طی این همه سال چند نفر دوستانه بهش تذکر میدادن تا فکری به حال کیفیت بسیار بد مواد غذاییش کنه. تا وقتی مغازش شلوغه و همه به به چه چه میکنن و خودشون رو گول میزنن و با چند تا جمله و حرکت خاص ایشون اینقدر حال میکنن چایی برای بهبود شرایط نمیمونه!