اولین پیتزا فروشی تهران – پیتزا داوود

خیلی ها  دوست دارند که بدونند اولین هر چیزی کجا بوده و چطوری بوده ، از این رو ما که اسم پیتزا داوود رو خیلی شنیده بودیم تصمیم گرفتیم بریم یه تستی بکنیم.

پیتزا داوود

وارد کوچه لولاگر (آدرس کامل پائین صفحه هست) که می شید انتهای کوچه به اندازه یه وانت جعبه نوشابه پپسی می بینید که جلوی یه مغازه قدیمی هستش. وقتی وارد مغازه آقا داوود می شید دو سه تا میز کوچیک دو نفره می بنید و یه سکو که روش می تونید غذا بخورید. از طرفی هم روبروتون یه یخچال قدیمی که فقط توش کالباس و سوسیس می بینی که خورد شده آماده استفاده هستند.

پیتزا داوود

ولی اینجا یه پیتزا فروشی معمولی نیست! اولین پیتزا فروشی ایرانه! پس باید توقع داشته باشید یه چیزاییش فرق کنه.

اینجا رسم و رسوم خودشو داره و اگه شما تا حالا اونجا نرفته باشید حتما” غافل گیر می شید. از این رسم و رسوماش براتون بگم:

تو این پیتزا فروشی هیچ غذای غیر از پیتزا گیرتون نمی یاد و شما می تونید از ۷ نوع پیتزایی که داره انتخابای خودتون رو داشته باشید. پیشنهاد من پیتزا مخلوط و یا پیتزا قارچه.

خوب حال نوبت سفارش دادنه : می گید یه پیتزا مخلوط و اون اسم شما رو می پرسه! شما باید اسم کوچیکتونو بهش بگید و الا دوباره می پرسه! بعد از این بلافاصله یه ۴۰۰ ، ۵۰۰ گرم کالباس که داخل فویل گذاشته شده رو جلوتون میذاره! که شما کلی تعجب می کنید که بابا من پیتزا سفارش دادم نه کالباس خام!!! این کالباس که میشه گفت از معمولی ترین کالباس های موجود بازاره  و بصورت نامنظم با کارد خورد شده در اصل پیش غذای شماست. و شما با سس فراونو و آویشنو وفلفل می تونید میل کنید. به ازای هر پیتزا  یکی از این کالباس ها هم میده. البته شما اگه بخواهید بازم کالباس میده انقدر که دیگه نتونی چیزی بخوری و بابت این کالباس ها از شما هیچ پولی نمی گیره!!! پس با خیال راحت بخورید.

من نمیدونم ، با این که می دونی کالباسش یک درصد هم گوشت نداره ، ولی با یه ولع خاصی شروع می کنی به کالباس خوردن که انگار تو عمرت کالباس نخوردی!

در مورد محل نشستن هم باید بهتون بگم معمولاً توی مغازه جایی برای نشستن نیست و شما باید بیرون مغازه مثل بقه مشتری ها بشنید. و اما مگه بقیه مشتری های چه جوری نشستند؟

پیتزا داوود

بقیه از همون جعبه نوشابه ها که اول داستان براتون گفتم دارند استفاده می کنند. شما هم دو تا جعبه نوشابرو بر می گردونید و یکشو می کنید صندلی و یکیشو می کنید میز و در عین سادگی و راحتی غذاتون میل می کیند.

خوب حالا پیتزای شما حاضر شده و یکی باصدای بلند اسم شما رو صدا می کنه و اگه نشنوید ممد آقا بیرون مغازه دوباره صداتون می کنه! حالا پیتزا رو گرفتی یه پیتزا با نون بسیار نازک و تیکه های بزرگ کالباس و سوسیس و قارچ به همراه سس فراونو آویشن.. کاملاً پرملات طوری که وقتی بر میداری میریزه. البته بگم از همون مواد معمولی تشکیل شده.

و اما از اخلاقای دیگه آقا داوود : البته شبی که ما رفتیم خود آقا داوود نبود و یه شاگردی داشت بنام ممد آقا که می شد پسر خاله آقا داوود و بعد از بازنشستگی میاد اونجا کمک می کنه. اون می گفت که آقا داوود الان یه سه ماهی هست که پا درد داره و دیگه نمی یاد. اگه آقا داوود احساس کنه که کسی داره خالی می بنده ، یه زنگ زورخونه ای داره که اونو به صدا در میاره ، یا اگه احساس کنه که داری بیش از ظرفیتت پیتزا می خوای ، بهت نمیده ولی هر چقدر کالباس بخای بهت میده.

عکس آقا داوود    پیتزا داوود- آقا داوود

و اما از گفته های این ممد آقا، که خیلی هم شنیدنی بود در مود تاریخچه اینجا و مطالبی که از سایت های مختلف در مورد اینجا خوندم براتون بگم :

اینجا حول و حوش سال ۱۳۴۰ تاسیس شده ، و آقا داوود به همراه یه شریک ارمنی خود اینجا رو باز کردند. اینجا از همون روز اول ساده بوده و الان هم همونطوره. طولی نمی کشه که شریک ارمنی دست از شراکت می کشه و میره خارج و آقا داوود می مونه و مغازش.  بعد از گذشت سه سال پیتزا پنتری توی ویلا باز میشه و بر خلاف پیتزا داوود، پیتزا پنتری یه جای باکلاس و پر از تجملات بوده و برای اینکه ثابت کنه که جای باکلاسیه شب اول شاه رو دعوت می کنه! بگذریم. اولین پیتزا رو آقا داوود ۱۱ قرون می فروخته و الان پیتزا هاش از ۲۴۰۰ تومان هست تا ۳۹۰۰٫

توی اینجا از سالاد و سیب زمینی  خبری نیست. و اگه بخوای غذا رو ببری پیتزا رو توی جعبه نمی ذاره بلکه لای یه فویل می پیچه و به همراه یه دسته کالباس دیگه بهت میده .

یه راوی دیگه می گفت که وقتی از در مغازش خارج می شی ازت یه سوال می پرسه “سیر شدی ؟

ممکن است غذای داوود پر باشد، و جایش کثیف باشد و صندلی‌هایش ناراحت. ممکن است لحظه‌ای از کرده پشیمان شوى. اما داوود با هر‌چه که دارد یا ندارد تجربه‌ای است با‌ارزش حد‌اقل برای یک‌بار. تجربه خوردن اولین پیتزای تهران.

آدرس :

زیر پل حافظ – خیابان نوفل لوشاتو – به سمت جمهوری – سمت چپ – کوچه لولا گر ( ۵۰ متر از ابتدای نوفل لوشاتو که برید جلو )

عکس های این مقاله از سایت  www.nima.net تهیه شده و بخشی از تاریخچه هم از سایت  www.tehranavenue.com گرفته شده. بقیه شم که تجربه خودمونه.

موقعیت پیتزا داوود روی wikimapia

129 دیدگاه برای «اولین پیتزا فروشی تهران – پیتزا داوود»

 1. برای اولین بار تاریخ ۳۱’۴’۹۳ رفتیم کالباس بسیار افتضاح وبی مزه حال بهمزدن حرفه ای
  پیتزا نگم اگه بهش پیتزا میگن بعداز خوردن تازه میفهنی بعضی از مردم غذا. تا حالا نخوردن.
  پیتزا ااففتتضضااهه فقط یادتون نره ابلیمو بعداز غذا یادتون نره مواد پیتزا زیر صفر

 2. من بعد اینکه پیتزلشو خوردم حالت تهوع گرفتم. یه پیتزایه مزخرف با مواد مزخرف و بدمزه. ایرانییم دیگه عادت کردیم بچسبیم به کمیت تا کیفیت. اگه چهار نفر به مواد مزخرفش اعتراض میکردن اقا داوودم به فکر میفتاد و خیلیارو مستعد مریضی نمیکرد. محبته احمقانه که محبت نیست واقعیت اینه که با مواد بی کیفیتش داره سلامت ادمایی که اطلاع ندارنو به خطر میندازه این یعنی حماقت که متاسفانه نن یه بار گرفتارش شدم

 3. ممنونم از اینکه یادی از ایام دوران دبیرستان و پیتزا داوود رو برام دوباره زنده کردی . سال ۵۹ برای اولین بار با دوستانم، ناصر غفاری ، عزیز ا.. حسین نزاد و میر عظیمی رفتیم پیتزا داوود سقف پر بود از وسائل جور واجور جایی نسبتا کوچک و تنگ ولی دنج و بیشتر مرام و جذابیت روح اقا داوود بود که به محل یه جلوه ای خاص می داد . قبل از هرچیز کالباس و تعدادی قارچ تعارف کرد و خوردیم .بعد سفارش پیتزای مخلوط را دادیم .البته ان زمان کیفیت پیتزا داوود عالی بود و ما بعد از ان هر چند وقت یک بار برای خوردن پیتزا پیش داوود می رفتیم .کلی خاطره از ان زمان داریم .الان نزدیک ۳۰ ساله که فرصت نکردم برم ولی اگر گذرم به پل حافظ خورد حتما یه سری به پیتزا داوود میزنم البته بیشتر برای دیدنش میرم و شاید پیتزای به یاد ان دوران با دوستان خوبم که یادش به خیر دوران خوبی در دبیرستان فیروز بهرام با هم داشتیم بخورم …

 4. خوب اول سلام به داوود عزیز که ۲۰ سالى هست از پیزاى خوب و عالیش نوشه جان نکردم امید وارم که خوب و سلامت باشه راستى دوست عزیز از فلفل داوود چیزى نگفتى یا خواسته که کسانه دیگر هم نوشه جان کنند انشاالله که ایران امدم به داود یک سرى میزنم

 5. آفامن الکی تو گوگل زدم پیتزا داوود آخه خیلی گشنمه الان یدفه یاد پیتزا داوود افتادم اصن فکر نمیکردم تو اینترنت خبری از پیتزا داوود باشه خیلی وقته نرفتم ولی قبلا هفته ای دو بار رو شاخش بود آخ آخ چه جای دلیه خداییش اینم بگم صفاش به پیتزاش نیست به خود آقا داووده خیلی گله خداییش(صداشو در نیاریدمن عاشق پیتزاشم)

 6. یه شنبه ای با داوود رفتیم “پیتزا داوود”……کاشکی وا نبود، چون اون تو اصلا جا نبود.
  داوود سر پا،من نشسته……میز و صندلی ها نشُسته.
  یه چیزی تو مایه های “فری کثیف”….استغلال از ملوان جلو بود با گل حنیف
  پیش غذا ژامبون داد خوردیم…..کلی هم داد با خودمون بردیم.

 7. اینو تو یه سایت دیگه هم که این چیزارو نوشته بودم نوشتم گفتم اینجا هم بنویسم نگفته با پیتزاهای داود از دنیا نرم. خلاصه از من گفتن، قول این تعریف کردنای اینترنتی رو نخورید. ما دیشب با یکی از رفقا قول خوردیم رفتیم. اما کاش نمی رفتیم. یعنی هوا رو بزاری لای نون بخوری سالمتره تا این چیز میزا رو بخوری. خلاصه انتظار خودتونو تعدیل کنید و از قبل پیش بینی کنید که بعدش یه جای دیگه رو هم تو برنامه بزارید که زیاد تو ذوقتون نخوره.

 8. salam
  man yebar haminjoori az farte gorosnegi va teshnegi to khiyabone bi abo alafe nofel loshato bad az koli to safe sefarat vaisadan o barkhorde bade sefaratiya raftam inja ………
  va polam kam dashtam ……….
  va in agha mamad va 2 ta bachehaye dg ke inja bodan ghazaye majani dadan be man va noshabe to maghazam vasam ja khali kardan ke rahat basham ……… harchi goftam beram aber bank pool begiram nazashtan va goftan mehmone ma ……… to in hame badi o poli shodane mardom khili kareshon ghashang bod ……. va khaterash hanoz ke haoze to fekrame ……….
  va manam 2 hafta bad ke vase j vizam raftam ,raftam onja o pooleshono dadam va koliam azashon babate on roz tashakor kardam ………… jaye ajibiye …….. hanozam pakiyo sadegiye ghadio mishe tosh hes kard……

 9. سلام.ممنونم از اطلاعات خوبتون.
  انشاالله می خوام آخر هفته برم و امیدوارم خود آقا داوود رو بتوانم ببینم،متاسفانه اینجور افراد خیلی کمرنگ شدن در جامعه و هم نشینی کنار افراد صادق زیباترین لحظات رو به من هدیه می ده که از هیچ جای دنیا مرام و محبتشون رو نمی توانی پیدا کنی،فقط نمی دونم تا چه ساعتی باز است؛
  فکر میکردم فقط من هستم که دوستش دارم ولی انگار همه دوستش دارند و خوشحالم که هنوز بوی انسانیت به مشام می رسه

 10. داود رو آدم لوطی و باحالی دیدم و پیتزاهاش رو دوست دارم اما در رابطه با گذشته اش یک چیز شنیدم که اگر واقعیت داشته باشه واسه من خوشایند نیست ! مطلب در رابطه با حضورش در دارو دسته شعبان جعفری و شرکت در جشنهائی که بمناسبت پیروزی کودتاچیان ۲۸ مردادهر سال برگزار میشدو کباده گردانی اش در این مراسم ها

 11. امیدوارم مشتریهاش ناراحت نشن اما به نظرم غذاش و به خصوص کالباسش آشغال به تمام معناس! حالا اینکه ایشون اولین پیتزا فروشی تهران باشه یا نباشه مثلا چه مزیت و مسئله خاصیه؟ مهم کیفیته که صفره!

 12. من چند روری است دارم راجع به پیتزا داود می خونم علتش هم یه مطلب توی فیس بوک شد و واقعا برای خودم متاسف شدم که بچه تهران باشی و خونه ات هم نزدیک پل حافظ باشه اما نرفته باشی الان ماه رمضونه و با دوستم آلن قرار گذاشتیم بعد از ماه رمضون در یک روز پنج شنبه بریم اونجا ضمنا تمام عکس های مرتبط با پیتزا داوود رو گذاشتم توی صفحه فیس بوکم تا بقیه هم حال کنند.

 13. سلام
  توصیف فوق العاده ای بود با این که نرفتم ام همشو مجسم کردم و کلی هم خندیدم.از اونجایی که پیتزا پنتری نزدیک دانشگاه است ومن و دوستم سارا اونجرو خیلی دوست داریم عزمم و جزم کردم که در اولین فرصت وقتی سارا ازمسافرت اومد حتما اونج هم بریم ما اون خیابون و زیاد گشتیم اما تا به حال ندیدمش.دفعه ی بعداز تجربه ی خوردن پیتزاروی جعبه نوشابه حتما مینویسم

 14. از سال ۶۷ مشتری داوود هستم. در این مدت که حدود ۲۴ سال میشه جز خوبی و صفا ازش چیزی ندیدم. شما وقتی برای دومین بار وارد یک غذاخوری میشین یعنی اونو انتخاب کردین و من اینکار رو برای ۲۴ ساله که می کنم و بازهم تکرار خواهم کرد. شاید بهترین پیتزای دنیا رو نخورید که کسی هم از اول این وعده را بشما و من نداده اما بیشک تجربه خوبی از یک غذا خواهید داشت. در پیتزا داوود غذا بخشی از یک مهمانی و مراسم خوشایند است اما همه اون نیست . احترام و یکدلی بهمراه صمیمیت و نه ظاهرسازی متداول این روزها از خود غذا مهمتر هستند که تو آنجا می یابی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>