اولین پیتزا فروشی تهران – پیتزا داوود

خیلی ها  دوست دارند که بدونند اولین هر چیزی کجا بوده و چطوری بوده ، از این رو ما که اسم پیتزا داوود رو خیلی شنیده بودیم تصمیم گرفتیم بریم یه تستی بکنیم.

پیتزا داوود

وارد کوچه لولاگر (آدرس کامل پائین صفحه هست) که می شید انتهای کوچه به اندازه یه وانت جعبه نوشابه پپسی می بینید که جلوی یه مغازه قدیمی هستش. وقتی وارد مغازه آقا داوود می شید دو سه تا میز کوچیک دو نفره می بنید و یه سکو که روش می تونید غذا بخورید. از طرفی هم روبروتون یه یخچال قدیمی که فقط توش کالباس و سوسیس می بینی که خورد شده آماده استفاده هستند.

پیتزا داوود

ولی اینجا یه پیتزا فروشی معمولی نیست! اولین پیتزا فروشی ایرانه! پس باید توقع داشته باشید یه چیزاییش فرق کنه.

اینجا رسم و رسوم خودشو داره و اگه شما تا حالا اونجا نرفته باشید حتما” غافل گیر می شید. از این رسم و رسوماش براتون بگم:

تو این پیتزا فروشی هیچ غذای غیر از پیتزا گیرتون نمی یاد و شما می تونید از ۷ نوع پیتزایی که داره انتخابای خودتون رو داشته باشید. پیشنهاد من پیتزا مخلوط و یا پیتزا قارچه.

خوب حال نوبت سفارش دادنه : می گید یه پیتزا مخلوط و اون اسم شما رو می پرسه! شما باید اسم کوچیکتونو بهش بگید و الا دوباره می پرسه! بعد از این بلافاصله یه ۴۰۰ ، ۵۰۰ گرم کالباس که داخل فویل گذاشته شده رو جلوتون میذاره! که شما کلی تعجب می کنید که بابا من پیتزا سفارش دادم نه کالباس خام!!! این کالباس که میشه گفت از معمولی ترین کالباس های موجود بازاره  و بصورت نامنظم با کارد خورد شده در اصل پیش غذای شماست. و شما با سس فراونو و آویشنو وفلفل می تونید میل کنید. به ازای هر پیتزا  یکی از این کالباس ها هم میده. البته شما اگه بخواهید بازم کالباس میده انقدر که دیگه نتونی چیزی بخوری و بابت این کالباس ها از شما هیچ پولی نمی گیره!!! پس با خیال راحت بخورید.

من نمیدونم ، با این که می دونی کالباسش یک درصد هم گوشت نداره ، ولی با یه ولع خاصی شروع می کنی به کالباس خوردن که انگار تو عمرت کالباس نخوردی!

در مورد محل نشستن هم باید بهتون بگم معمولاً توی مغازه جایی برای نشستن نیست و شما باید بیرون مغازه مثل بقه مشتری ها بشنید. و اما مگه بقیه مشتری های چه جوری نشستند؟

پیتزا داوود

بقیه از همون جعبه نوشابه ها که اول داستان براتون گفتم دارند استفاده می کنند. شما هم دو تا جعبه نوشابرو بر می گردونید و یکشو می کنید صندلی و یکیشو می کنید میز و در عین سادگی و راحتی غذاتون میل می کیند.

خوب حالا پیتزای شما حاضر شده و یکی باصدای بلند اسم شما رو صدا می کنه و اگه نشنوید ممد آقا بیرون مغازه دوباره صداتون می کنه! حالا پیتزا رو گرفتی یه پیتزا با نون بسیار نازک و تیکه های بزرگ کالباس و سوسیس و قارچ به همراه سس فراونو آویشن.. کاملاً پرملات طوری که وقتی بر میداری میریزه. البته بگم از همون مواد معمولی تشکیل شده.

و اما از اخلاقای دیگه آقا داوود : البته شبی که ما رفتیم خود آقا داوود نبود و یه شاگردی داشت بنام ممد آقا که می شد پسر خاله آقا داوود و بعد از بازنشستگی میاد اونجا کمک می کنه. اون می گفت که آقا داوود الان یه سه ماهی هست که پا درد داره و دیگه نمی یاد. اگه آقا داوود احساس کنه که کسی داره خالی می بنده ، یه زنگ زورخونه ای داره که اونو به صدا در میاره ، یا اگه احساس کنه که داری بیش از ظرفیتت پیتزا می خوای ، بهت نمیده ولی هر چقدر کالباس بخای بهت میده.

عکس آقا داوود    پیتزا داوود- آقا داوود

و اما از گفته های این ممد آقا، که خیلی هم شنیدنی بود در مود تاریخچه اینجا و مطالبی که از سایت های مختلف در مورد اینجا خوندم براتون بگم :

اینجا حول و حوش سال ۱۳۴۰ تاسیس شده ، و آقا داوود به همراه یه شریک ارمنی خود اینجا رو باز کردند. اینجا از همون روز اول ساده بوده و الان هم همونطوره. طولی نمی کشه که شریک ارمنی دست از شراکت می کشه و میره خارج و آقا داوود می مونه و مغازش.  بعد از گذشت سه سال پیتزا پنتری توی ویلا باز میشه و بر خلاف پیتزا داوود، پیتزا پنتری یه جای باکلاس و پر از تجملات بوده و برای اینکه ثابت کنه که جای باکلاسیه شب اول شاه رو دعوت می کنه! بگذریم. اولین پیتزا رو آقا داوود ۱۱ قرون می فروخته و الان پیتزا هاش از ۲۴۰۰ تومان هست تا ۳۹۰۰٫

توی اینجا از سالاد و سیب زمینی  خبری نیست. و اگه بخوای غذا رو ببری پیتزا رو توی جعبه نمی ذاره بلکه لای یه فویل می پیچه و به همراه یه دسته کالباس دیگه بهت میده .

یه راوی دیگه می گفت که وقتی از در مغازش خارج می شی ازت یه سوال می پرسه “سیر شدی ؟

ممکن است غذای داوود پر باشد، و جایش کثیف باشد و صندلی‌هایش ناراحت. ممکن است لحظه‌ای از کرده پشیمان شوى. اما داوود با هر‌چه که دارد یا ندارد تجربه‌ای است با‌ارزش حد‌اقل برای یک‌بار. تجربه خوردن اولین پیتزای تهران.

آدرس :

زیر پل حافظ – خیابان نوفل لوشاتو – به سمت جمهوری – سمت چپ – کوچه لولا گر ( ۵۰ متر از ابتدای نوفل لوشاتو که برید جلو )

عکس های این مقاله از سایت  www.nima.net تهیه شده و بخشی از تاریخچه هم از سایت  www.tehranavenue.com گرفته شده. بقیه شم که تجربه خودمونه.

موقعیت پیتزا داوود روی wikimapia

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. من سال ۹۴ رفتم اونجا یه پیتزا مخلوط ۱۴۰۰۰ تومنی خوردم. از علاءالدین رفتم بعد خرید گوشی. کوچه بغلیشم نمایندگی ال جی بود. به نظرم تاپ نبود اما در نوع خودش خوشمزه بود. این کالباس مارتادلارو تو نان بولکی من تو ساندویچ کافه لوکسم سفارش دادم همین بود. خیلی هام دیدم میخورند و به به میکنند. تو پیتزا داوودم خوردم خیلیم گرسنه بودم نه مریض شدم نه بد بود. به نظرم اگه ملت کلاس براشون مهمه خب چرا اونجا رفتن؟

 2. خیلی از نظر آقا مهدی که از داوود پرسیدن چرا کیفیت پیتزات پایینه …
  خوشم اومد.
  هرکسی میره پیتزا داوود باید بدونه داره پا میذاره به قدیم و ۵۰سال پیش…..
  با وجود تعاریف بد من خیلی دوست دارم ماهی یکبار برم اونجا

 3. اتفاقا من ازش پرسیدم که چرا کیفیت انقد پایینه
  گفت که من ۵٠ساله پیش از همین مواد استفاده میکردم
  بخاطر همینه که موادم اولیه پیتزا رو بهتر یا عوض نمیکنم
  میگفت که من فقط میخوام مردم بیان پیزای۵٠سال پیشو بخورن
  تا بدونن ۵٠سال پیش چی درست کردم و اولین پیتزای ایران چه طعم و مزه ای داشته
  🍕🍕

 4. سلام پیتزافروشیش افتضاح بود ارزش متحان کردن هم نداره یه مشت کالباس اشغال که جلوی سگ هم بریزی نمی خوره با یه س می ده بهت از خمیر پیتزا و تلمباری کالباسشم که خام پخت شده چیزی نگو
  اصلا ارزش خوردن نداره
  اگه می خوای بری بیمارستان بخور

 5. کامنهتارو خوندم پس من گودزیلا هستم و همسرم وفرزندانم هم سوپر انسان من سى ساله میرم اونجا غذا میخورم هیچکدوممون هم مریض نشدیم

 6. یک خاطره اس اگه داوود طوریش بشه قلبم میشکنه دنیاى محبته این مرد از مردهاى روزگاره ماست سى ساله میرم پیشش نه بخاطر غذاش بخاطر وجود خودش

 7. با سلام
  من با خانواده رفته بودم ، وقتی غذامون تموم شد و اومدیم سوار ماشین بشیم که بریم ، دخترم گفت بابا دیگه ما رو اینجا نیار ، خیلی بد بود ( یه بچه هفت ساله که عشقش پیتزاس)
  خلاصه اینکه افتضاح بود . پیتزای ۵ هزار تومانی رو ۱۸ هزار تومان میفروشن

 8. این پیترافروشی ( البته اگه بشه اسم پیتزافروشی رو روش گذاشت) رو باید بدن درشو ببندند.
  من نمیدونم چه جوری تا حالا باز مونده؟
  اونجا نرین که اصلا ارزش یه بار امتحان کردن هم نداره. از ما گفتن. اگه برین اونجا احتمال اینکه کارتون به دوا و دکتر بکشه زیاده و حتی بیمارستان.

 9. ما منزلمان روبروى سفارت شوروى بود و یکى از مشتریان پرو پا قرص اقا داود بودیم دهه پنجاه تا شصت یادش بخیر و ایشالا همیشه سالم باشن

 10. دوستان ؛ سال ها با رو در بایستی بیخود همه از پیتزاهای فوق آشغال ایشون تعریف کردن و به خودشون دروغ گفتن و پول هاشون رو مفت تو جیب ایشون ریختن. بیایید در سال جدید چنین اشتباهاتی رو به دید تجربه نگاه کنیم و دیگه تکرار نکنیم. نه فقط در رستوران رفتن ، در همه چیز! به خودمون وقتی دروغ میگیم و جرات گفتن حقایق رو نداریم به هر کسی اجازه میدیم بهمون ظلم کنه. ببنید اولین نفری که جرات کرد واقعیت رو بگه بقیه هم دیگه ساکت نموندن. خود من امسال برای اولین بار در عید رفت و آمد با تمام کسانی که خوشم نمیومد و در تعارف و رو دربایستی مسخره ای که از بچگی یادمون دادن باهاشون دیدار میکردم رو قطع کردم به همین راحتی!

 11. سلام به همگی
  من فک میکردم اولین نفری هستم که میخوام بگم افتضاح بود اما دیدم همه همین نظرو دارن
  واقعا دلم میخواد مامورای بهداشتو ببینم بگم چه جوری به اینا مجوز دادین با پوووول؟
  واقعا لعنت به اون کسی که این تبلیغاتو راه انداخته واقعا اشتباه مارو تکرار نکنید
  از بدترین مواد استفاده میکنه یعنی آشغالترین نوع سوسیس و کالباس
  واقعا پولی که از ما گرفت حرومش
  خمیر بدمزه ضخیم خامی که زیرشم به خاطر شعله زیاد فر سوخته بود
  من یه عالمه جا ساندویچ کثیف خوردم ولی طعم غذاشون عالی بود این مردک خودشو مردم مسخره کرده
  لطفا عاقل باشیم و این آشغال فروشی رو همون طور که هست نشون بدیم

 12. امروز به پیشنهاد یکی از اقوام رفتیم این پیتزا فروشی
  واقعا مزخرف و آشغال ترین پیتزا و کلا غذایی بود که خوردیم
  یه مشت کالباس آشغال که معلوم نیست از چی درست شده رو میریزه رو یه نون بیات و یه خرمن پنیر آشغالتر ازون کالباسا میریزه روش
  واقعا غیر بهداشتی ترین
  بدمزه ترین
  مزخرف ترین
  آشغالترین
  بیخود ترین پیتزایی بود که خوردم
  من موندم فقط یه سری از آدما که مشتری ثابت اونجان عقلشون کمه یا پولشونو از سرآب گرفتن که میان
  حتی یه بار هم هزینه کردن واسه همچین غذای مزخرف و ریختن این پول تو شکم آدم حروم خوری که آشغالترین مواد رو به اسم غذا و با قیمت یه غذای خوب به مردم میده زیاده

  من فکر میکردم فقط ما ناراضی هستیم
  الان که کامنت هارو خوندم
  فقط و فقط تاسف میخورم به حال آقا داوود که این پول حرامی رو که مردم با نارضایتی پرداخت میکنه به خورد زن و بچه ش میده…
  آقا داوود….
  اونیکه آخرش سرطان و هزارتا درد بی درمون میگیره این مردم بیچاره که میان تو مغازه ت و آشغال به خوردشون میدی نیستن

  این بلاها فقط سر کسایی میاد که مال حرام میریزن توی شکمشون

  مردم عزیز
  تورو خدا نرید
  به خدااااااا افتضاخه

 13. سلام
  کاش قبل از رفتن به پیتزا داود کامنت ها رو مطالعه می کردم…
  حدود دو ساعت پیش از اونجا اومدم بیرون و واقعا حالت تهوع دارم!
  دو تا پیتزا سفارش دادیم…
  پیتزا پنیر و پیتزا مخلوط
  پیتزا پنیر شامل یک لایه نان بیات + پنیر به ضخامت میلیمتر به قیمت ۱۲ تومن…حتی باورم نمیشد دارم چیزی به اسم پیتزا میخورم که فقط نون و پنیره !
  پیتزا مخلوط هم تپه ای از بی کیفیت ترین سوسیس و کالباس های موجود در بازار به صورت خام همراه با لایه ای از پنیر به قیمت ۱۸ تومن !
  اسم خودشون رو گذاشتن لوتی … لقب “دزد” براشون بهتره !
  واقعا متاسفم !
  تهوع مطلق !

 14. ما گول این تبلیغتونو خوردیم واقعا حیف پول ما که همرو ریخنیم تو سطل زباله وافعا نمیدونم مردم چه جوری پول در میارن تا تونست کالباس آشغال ریخته بود لای نون تافتون و بدون هیچ چیز دیگه ای حتی پنیرم نزده بود قیمتشم زیاد بود خیلی دیگه از همه چیز میزنه حتی پول جعبه ام نمیده متاسفم براشون

 15. برادر من ! خواهر من ! به خدا شما بدهکار کسی نیستید! وقتی پول برای تهوع و مریضی و یه مشت کالباس فوق آشغال و بی کیفیت میدید اولا نباید مراجعه بعدی داشته باشید ، ثانیا اعتراض کنید! به بهداشت زنگ بزنید ! یعنی چی که چون طرف ادا در میاره و اسم کوچیک صدا میکنه یا هر چی باید پولتونو بریزید دور و در ازاش همچین افتضاحی به اسم پیتزا بهتون داده بشه!

 16. سلام با اینکه همه درباره پیتزا داوود بد میگفتن ولی شوهر دختر خاله خانوم (کیوان) مارو برد اونجا جا واسه نشستن نبود اونوقت کارگرای خودشون با لهجه شمالی رو صندلی ها نشسته بودن حالمون الان خرابه از پیتزا داوود مستقیم رفتیم بیمارستان اسم پیتزا داود و باید گذاشت داود شمال خالب بند

 17. ما امروز با پسرم به اونجا رفتیم و چه اشتباهی کردیم هر تیکه از اون پیتزای خامی رو که پسر م فکر میکرد آقا داوود سخاوت به خرج داده در دهانش میگذاشت من عذاب میکشیدم ولی چه کنم که در مقابل عمل انجام شد ه قرار گرفتم و منتظر حاضر شدن به اصطلاح پیتزای مخلوطی که سفارشش را داده بودیم بودم ولی دریغ که فکر نمیکنم که از این مزخرفتر جایی پینزای دیگری بتوان سفارش داد همان تپه کالباس آشغالی رو با چند پر پنیر به مدت ۱ دقیقه فکر کنم در فر گذاشته بود فکر میکنم شعار آقا داوود اینه هر چی میخوای از این کالباس آشغالی بخور تا بمیری خدا وکیلی بایددرمغازشو گل بگیرند

 18. در یک کلام افتضااااااحححح…
  همون اول که میرید یه مقدار کالباس لای فویل میده
  آری کالباس
  کالباسی که شما پولشو نمیگیره..
  کالباسی که هیچ وقت طعمشو ندیده اید…
  این کالباس منحصر بفرد و کمیاب ماتادلا نام داره :)))
  که ارزان ترین نوعه کالباس و بی کیفیت ترینه….
  این نوع کالباس در بسیاری از کار خونه های معروف دیگه تولید نمیشه مثل گوشتیایران

  حالا یه سری مسخره بازی مثل اینکه ب اسم کوچیک صدات کنن و یه ظرف مارتادلا بهت بدن به چه قیمت…
  من دانشجو بودم که رفتم اونجا.. با ۶ نفر از دوستام..من اون زمان کار میکردم و همه درآمدم رو تو رستورانا خرج میکرم…
  به پیشنهاد من با ۶ نفر از دوستام رفتیم اونجا…
  اون موقع تو شکم گرد همشهری اسم پیتزا داوود خوندم..
  خیلی ساده بگم که همه ما ۷ نفر بر این نظر بودیم که این پیتزا افتضاحهههه بتمام معنی است… ۷ نفر از بالا و پایین شهر و سلیقه های کاملاً متفاوت
  یه پیتزا که پر شده از بی کیفیت ترین کالباس موجود در بازار…
  ما که پسر بودیم و شدیداً گشنه…پول داده بودیم و نمیخواستیم حیف بشه نتونستیم تا آخر بخوریم…
  یادمه یکی از بچه ها یه تیکه از اون کالباس رو انداخت برای گربه که گربه نخوردش و عمو داوود هم با دیدن این کار بسیار ناراحت…:)))

 19. سلام داداش تو سایت شماره خونه مارو زدید دهنمون سرویس شده یه لطفی کن شماره رو درست کن

 20. سلام. من با تعریفهای یکی از دوستان به پیتزا فروشی داوود رفتم. به این نتیجه رسیدم که بعضی چیزها، ارزش یک بار امتحان کردن رو هم نداره.
  غیر بهداشتی ترین ( مخصوصا محیطش و سس هاش) و بدطعم ترین پیتزایی که توی عمرم خوردم، توی همین پیتزا فروشی بود . اگر چه نصف پیتزای به اون کوچیکی را هم نتونستم بخورم.
  اولین و بدترین پیتزا فروشی همین جاست.

 21. ما ایرانی جماعت (خودم رو هم عرض میکنم!) یه بدهکاری ذاتی و رودربایستی بیخود داریم که همیشه کار دستمون میده و کاملا بیخود در منگنه اخلاقی گیر میکنیم و جرات گفتن حقایق رو نداریم. آقا داوود اولین پیتزا فروشی ایرانه؟ دمش گرم! با مرام و لوطیه؟ ایوالله!
  ولی خداییش آشغالترین پیتزا و بخصوص کالباسش که واقعا فقط به درد مریضی و تهوع می خوره اصلا جای دفاع نداره و کاش طی این همه سال چند نفر دوستانه بهش تذکر میدادن تا فکری به حال کیفیت بسیار بد مواد غذاییش کنه. تا وقتی مغازش شلوغه و همه به به چه چه میکنن و خودشون رو گول میزنن و با چند تا جمله و حرکت خاص ایشون اینقدر حال میکنن چایی برای بهبود شرایط نمیمونه!