پلوکبابی گیلانه

امروز میریم سراغ غذاهای شمالی. هر کی غذای شمالی دوست داره پیش به سوی گیلانه.

آدرس : جردن، بلوار صبا، مرکز خرید مدیترانه، طبقه دوم

جای پارک بد گیر میاد سعی کنید هر چه میتونین اون اوائل بلوارصبا پارک کنید چون به ته بلوار که برسین بخاطر وجود دو تا رستوران بغل هم و همینطور وجود مرکز خرید و چند تا مدرسه یه کمی اونجا شلوغه و تقریباً جای پارک نیست.

یکی از گارسونهای رستورانه میگفت اسم اینجا پله کبابی است بخاطر اینکه ایراد گرفتند اسمش را گذاشتیم پلوکبابی حالا دیگه ایراد را نمیدونم چرا گرفتند .

پلوکبابی گیلانه

از پله ها که میخوای بری بالا اول چشمت به یه فضای سبزی میافته که معمولاً هم در فضای بیرون گیلان و هم در خانه های گیلانی ها میبینی علاقه ای که به گل و گیاه دارند در بیرون این رستوران هم پیداست.

پلوکبابی گیلانه

اینم در آشپزخونه اش بود.

پلوکبابی گیلانه

فضای داخل رستوران خیلی خوشگله و کلاً با چوب ساخته شده بود خیلی باحال بود انگار واقعاً تو شمالی. کوزه های قدیمی، عکسهایی از میرزا کوچک خان جنگلی.

پلوکبابی گیلانه

بچه ها تونستین یه سر اینجا بزنین. غذاهاش خوشمزه بود. اکثر غذاهای شمالی را اینجا داشت . من که خوشم اومد .

رفتار گارسونها عالی بود و همه چیز به موقع سرو میشد. و روی میز یه سیستم مدار بسته بود که وقتی روی سر اون میزدی به محض به صدا دراومدن بوقش گارسونها بالای سرت بودند.

پلوکبابی گیلانه

سفارش غذا را که دادیم پشت سر اون پیش غذا را که یه چیزی شبیه سالاد خودمون بود آوردند.

clip_image012

اون سفیده که میبینین پنیر نبود یه چیزی بین کره و پنیر بود. بغل پنیر خاویار گذاشته بودند. من که دوست نداشتم اما بچه ها که خوردند گفتند خوشمزه است .

بچه ها راستی یه چیز جالب باقالی را خام سرو میکردند، من باقالی خیلی دوست دارم به محض دیدن باقالی سر ذوق اومدم اما وقتی به دندون کشیدم دیدم خام است.

اون یکی هم که خودمون سفارش دادیم زیتون مخصوص با سه طعم متفاوت که قیمتش ۳۰۰۰ تومان بود.

اکثراً اونجا داشتند ماهی سفید میخوردند و یا میرزاقاسمی ، من خیلی دوست داشتم مرغ ترش گیلان را بخورم اما به جای مرغ ترش ، جوجه ترش سرو میکردند و من سفارش دادم. وای که چقدر گشنم بود. ۹۰۰۰ تومن

پلوکبابی گیلانه

یه شیشلیک بره هم سفارش دادیم. ۱۴۰۰۰ تومن

پلوکبابی گیلانه

با خیال راحت نشسته بودی پشت میزت میخوردی و کاری به کارت نداشتند و بعد از اینکه سیر سیر شده بودی فقط گارسونی می اومد و ازت میپرسید که چیزی نیاز نداریم . بعد از تمام شدن غذا صورتحساب را روی میز می آورند و همونجا پرداخت میکنی.

بعد از اینکه از رستوران میری بیرون میبینی کلی آدم پشت در نشستند و منتظرند که تو غذات تموم بشه و عذاب وجدان میگیری از اینکه چقدر این گارسونها آدمهای خوبی هستند که کاری به کارت نداشتند و گذاشتند تو در کمال آرامش به خوردن غذات ادامه بدی.

حتماً یه سر گیلانه برین.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. چرا سایت سفارش آنلاین ندارین تو رستوران هم خبری از منو دیجیتال و تکنولوژی نیست Foodmenu.ir رو تست کردید، همه جور امکاناتی داشت

 2. سلام.اگه میخاین یک سرویس درب داغون رو یا غذای بدتر از اون بدون هیچگونه مخلفات و سرویس دهی بخورین برین رستوران حسن رشتی!!! اخه کدوم رستوران با کلاسی یک کارگر رو که ۲۰ سانت پاچه شلوارشو تا زده میزاره دم در و بعد خروج وامیسته جلوت که تا پول ندی نمیزاره بری!!!بعدم نیم ساعت میکشه برات غذا بیاره یک غذای زیر معمولی با قیمت بالا…خوبه عوض تبلیغ رستوران داری یاد گرفتن…

 3. سلام
  من دیروز رفتم گیلانه جردن و چنگی به دلم نزد.
  قیمت بعضی از غذاها رو براتون می نویسم
  کباب ترش ۳۹۷۰۰
  جوجه کباب ترش ۲۸۰۰۰
  سبزی پلو ۵۵۰۰
  چلو ساده ۵۰۰۰
  میرزا قاسمی ۹۱۰۰
  من قبلا این غذاها رو توی رستوران خاورخانم با قیمت مناسب تر و کیفیت عالی خورده بودم و با توجه به کیفیت معمولی گیلانه به نظرم قیمت هاش بالاست و فکر نمی کنم دیگه برم گیلانه جردن. ضمنا فضاش خیلی تنگ بود و ترجیح دادم زودتر بخورم و اون فضا رو ترک کنم.

 4. سلام
  من دیروز ناهار رستوران گیلانه بودم. یک میز ۶ نفره رزرو کرده بودیم ولی میزی که به ما دادند کوچک بود و باید هر ۳ نفر روی یک نیمکت (مثل نیمکتهای مدرسه) می نشستیم. خیلی جاش تنگ و افتضاح بود.

  غذاش هم ای بدک نیود ولی در حد عالی نبود. میرزا قاسمیش که با ورژن اصلی خیلی متفاوت بود. کباب ترشش هم همینطور.

 5. سلام
  آقا رضا از همکاران ماست.. همکاران کانون وکلا هم ارادت خاصی به ایشان دارند.. غذاهاشون هم که خیلییییییییییییییییییییی خوشمزه است.

 6. واقعا که غذاهای شمالی خصوصا گیلان که من چند سالی سعادت اینو داشتم که در رشت باشم خیلی عالیه . تنوع غذا در گیلان خیلی زیاد هست از تمام دوستایی که به من غذاهای گیلانی رو یاد دادن تشکر می کنم. حتما یه سری رستوران گیلانه به یاد گذشته ها و غذاهای شمال و خاطرات شمال می زنم. مرسی

 7. ما امشب رفتیم گیلانه غذایش خوب بود ولی رفتار گارسون ها بسیار زشت بود . هنوز ۵ دقیقه از آوردن پیش غذا نگذشته بود که آن را از جلوی ما برداشتند و وقتی اعتراض کردیم خندیدند و وقتی خواستیم صاحب رستوران را ببینیم گفتند ایران نیست . خلاصه آبرویمان جلوی مهمان هایمان رفت .

 8. من جند روز پیش رفتم این رستوران غذاش خیلی عالی بود اون پیش غذایی هم که شما گفتی رو دیگه نمیارن فکر کنم حذفش کردن ، ما کباب ترش و میگو خاورمیانه رو سفارش دادیم که اگه اشتباه نکنم قیمت کبابش حدود ۱۷٫۵۰۰ بود … کیفیت غذا خیلی عالی بود فقط جای پارک به سختی گیر میاد و خود رستوران هم خیلی شلوغه حدود ۱ ساعت باید تو صف باشی

 9. قربون شما سعیده جون. خیلی ممنون از لطفت. به خاطر تعریف قشنگی که از این رستوران کردی و واسه تنوع هم که شده تصمیم گرفتم یه بار برم اونجا.
  همه منتظر گزارش های بعدیتون هستیم

 10. ولی لذت اینکه یه خانم شمالی هنرمند داشته باشی که غذاهای شمالی رو در نهایت خوشمزگی با مواد اولیه تر و تازه از شمال (ماهی سفید انزلی، زیتون پرورده خونگی، سیر و سبزی جات محلی شمال، …) و در یک کلام خیلی خوشمزه تر از بیرون و تو راحتی خونه ات تو قلب تهرون تهیه کنه یه چیز دیگست. اونایی که شمالی هستند فرق قضیه رو درک میکنن و خوب میدونن من چی میگم.
  اینه که با وجود اینکه غذاهای شمالی واسه من نامبر وان هستند اما این رستوران های محلی چندان جذبه ای واسم ایجاد نمی کنن.
  البته سعیده جون دست گلت درد نکنه

 11. salam aval ke khondam khaviyar koli az khande tekidam 2vom darbare on baghali bood ine ke in ye chizi hast ke sare sofre ma rashtiyao gilaniya hamishe hast albate man doost nadaram 3vom darbare zeytoon ke gofti 3000 tooman biya rasht ya roodbar ye chan kilo khobesho bekhar 3 tooman nemidoonam zeytoon parvarde khordi ya na ama vaghean eshteha avare va khoshmazast ke tarkibe zeytoono maghze gerdo va kami sir va sabzijate age sari be rasht zadi ye sar be restoorane moharam bezan albate hesabi jibato khali mikonan onja vali miaarze

 12. سلام

  خوشم می یاد که مثل خودم شیکمویی. می خوام ۲ تا ایراد ازت بگیرم اگه ناراحت نمی شی:
  اول اینکه اون سفیدا که گفتی کره ی محلی هست و دوم اینکه خاویار نه، اشپل(ESH’PEL) که از شکم ماهی سفید ماده در می یارن که همون تخمشه اما خاویار تخم ماهی اوزون بورون یا فیل ماهیه.
  در ضمن خاویار خزر بین ۱ تا ۳ میلیون قیمتشه(کیلویی).

 13. من عاشق غذاهای شمالی هستم دیشب رفتم ولی چشت روز بد نبینه تا رسیدم اونجا برق کل جردن رفت بابا پا قدمممممممم

 14. شما هر وقت گذرتون به گیلان شهرستان رشت افتاد حتما در رستوران حسن رشتی به آدرس پایین سری بزنید.
  رشت -بع از میدان گیل نرسیده به میدان مصلی بلوار امام خمینی جنب کوچه فرشته( پلوکبابی حسن رشتی گیلان زمین)
  با تقدیم احترام

 15. اطلاعات کاملا وسوسه برانگیزن ، حتی واسه من که رشتیم. اما خیلی خوب بود اگه یه عکس از منو با قیمتش حالا که زحمت کشیدید می ذاشتید . چون اگه خیلی گرون باشه حیفم میاد غذایی رو که همیشه سر سفره مون هست با کیفیت خونگی رشتی خفن با پول زیاد بخرم. اما می رم. اشپل هم با تلفظ ASHPAL هرگز با دوغ میل نکنید.بسیار تلخ خواهد بود(توصیه واسه تازه واردها)
  سعیده : مرسی از توصیه به جایت

 16. سلام
  خیلی از اطلاعاتی که میدی ممنون
  واقعا آفرین که تو این وانفسا اینقدر انرژی مثبت داری
  حتما با دوستم میرم
  موفق باشی
  سعیده : ممنون از تو که به ما اعتماد میکنی و رستورانهایی که ما معرفی میکنیم میری. خوش بگذره

 17. راستی خانمی اگه دستور پخت مرغ ترش رو هم خواستی بهت می گم…راستش تو وبلاگها دستوراتی برای پختش خوندم که مخم سوت کشید…کاش همه غذاهای محلی رو با نظر گرفتن از همون جاییها بپزند…

 18. خانمی اتفاقآ تو جردن یه تبلیغ بزرگ ازش دیدم…حالا که گفتی حتمآ یه سر میرم …. عزیزم خاویار شور و باقالی خام مکمل همند و از چاشنی های پلو کباب گیلانی اند…راست میگی این دوتا رو فقط ما گیلانی ها دوست داریم…شوهر من هم خوشش نمیاد…راستی راه خوردنشون اینه که خاویارو پودر کنی رو برنج باقالی خام رو هم پوست بکنی و لابلای برنجت بریزی…وقتی مزه اینا با پلو کباب قاطی میشه برای من که خیلی هیجان انگیزه….
  ممنون از اطلاعات خوبت….

 19. سلام ،
  آره منم با سمیرا موافقم چون خاویار خیلی گرونه و این اشپل هست که سرو میشه و سمت مازندران هم هست و این در حقیقت خاویار ماهی های دیگه هست مثل همون ماهی سفید ماده .

 20. سلام سعیده جان مرسی از این پست عزیزم
  فقط در مورد پیش غذا باید بگم که اون چیزی که نارنجی رنگه اسمش خاویار نیست اینجا بهش میگن اشپل که شوره و مقدار کمی از اون رو با کباب میخورن
  و کنارش هم کره محلی بوده.
  در مورد باقالی که معمولا” خشک هست و یه شب تو آب میخیسونن که به این شکل در میآد اینا همگی مخلفاتی هست که تو گیلان با کباب سرو میشه.
  وای که گشنم شد.

 21. من از معرفی رستورانها و کافی شاپهایی که می کنید خیلی خوشم می آید
  چند وقت پیش رستوران لمزی : خیابان ولیعصر بالاتر از لوکس طلائی
  فوق العاده پیتزا و پاستاهای خوشمزه ای کنید ضمنا سالادش هم خیلی معروف است امتحانش ضرر نداره!

 22. اگه قصد چاق کردن ما رو داری بگو . من که با خوندن وصفش کلی گشنم شد . چه برسه به اینکه پام به گیلانه برسه

 23. سلام
  گیلانه پیش غذاهاش با دوغ محلیش خیلی خوشمزه است ولی فقط پلو کبابش باگوشت گوسفند تازه است و بقیه کبابهاش مثل کباب ترش با گوشت گوساله است

 24. یه سری هم به رستوران کوکو در خیابان وزرا بزنید.استیک و ÷استاهای فوق العلده ای داره .محیط رستورانش هم خیلی خوبه

 25. سلام

  تز شکل نوشته هات معلوم بود مهمون بودی
  حتما غذاشم عالی بوده از طرز نوشته هات خوشم امد امیدوارم همیشه موفق باشی

 26. غذاهاش واقعا خوشمزه هست یه بار رفتم اون موقعه که هنوز کاملا غذاهای گیلانی نشده بود اکثر غذاهای عربی هم داشتن مخصوصا سالاد الفتوش و حمز لبنانی در کل غذاهاش خوبه