ژله بستنی

مواد لازم :

پودر ژله : یک بسته

بستنی وانیلی : یک لیوان

 

طرز تهیه :

درست کردن این دسر بسیار راحت است. همانطور که استحضار دارید، برای درست کردن خود ژله، به یک لیوان آب داغ و یک لیوان آب سرد نیازمندیم. برای درست کردن این دسر ، ابتدا پودر ژله (هر نوع که دوست داشته باشیم) را در یک لیوان آب داغ حل می کنیم. حسابی باید آن را هم زد وگرنه ژله نمی بندد. سپس به جای یک لیوان آب سرد، یک لیوان بستنی وانیلی را می افزاییم. دقت داشته باشید که بستنی را حدود نیم ساعت در هوای اتاق قرار دهید تا کمی باز شود.

ژله بستنی

بعد از اینکه بستنی را با ژله مخلوط کردید، خوب هم بزنید و در ظرف مورد نظر بریزید. و در یخچال قرار دهید. بعد ای اینکه آماده شد، می توانید با انواع شکلات و یا میوه آن را ترئین نمایید.

برای تهیه این دسر و یا هر نوع ژله می توانید از تکه های میوه درون آن استفاده کنید.

نکته مهم :

هرگز از میوه کیوی درون ژله استفاده نکنید زیرا اجاره نمی دهد ژله ببندد. (شاید به این دلیل که آب می اندازد.)

نوش جان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. سلام.من یه جایی خوندم که برای اینکه ژله راحت از ظرف جدا بشه ظرف رو آغشته به روغن می کنند ورویش رو شکر می پاشند وبعدظرف رو آروم می تکونند تا شکر اضافیش بریزه و بعد فریزش می کنند.وبعد از یخ زدن مایع ژله ای که یخ زده توش میریزندو بعد از بستن ژله با کمی حرارت از ظرف در می یاد (استفاده از آب گرم برای حرارت دادن).

    • سلام من ژله بستنی درست کردم خیلیم خوب شدامابستنی بالامیمونه ژله میره پایین چیکارکنم توروخداکمکم کنیدمنتظرم

  2. خیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی خیلی عالییییییییییییییییی بوددددددددددددد عالیه حال کردم……………………………………………………………………………………………………………………………………….

  3. ببخشید یه سوال بلافاصله بعد از اینکه ژله را با بخار شفاف شد حواسم نبود بستنی را ریختم و منتظر سرد شدن نشدم در نتیجه نقطه نقطه های بستنی مونده حالا چیکار کنم

  4. ژله روموقع که بعد از کامل حل شدن داخل اون یخ بریزیم و بعد یخ هارو بر می داریم وبعد تو یخچال می ذاریم وبعد کیوی هارو روش میذاریم و بستی رو روش میریذیم