پاستا با سس آلفردو

خورش پاستا یا به اصطلاح فرنگی‌ها سس پاستا مایه‌ایست که برای همراهی پاستا تهیه می‌شود و مانند خورش ما در ظرفی جداگانه سر سفره می‌آید، و باز مانند خورش ما تنوع آن هیچ حدی ندارد. در پاستا به شیوه‌ی ایرانی خورش و پاستا را با هم مخلوط و سپس دم می‌کنند.

یکی از معروف‌ترین و خوش خوراک‌ترین خورش‌های پاستا خورش میگو و قارچ آلفردو است که دستور آن برای ۴ نفر در ادامه آمده است:

کره: نیم پیمانه

خامه: ۱ پیمانه

پنیر رندیده: ۱٫۵ پیمانه

جعفری(ساطوری): ۳ قاشق

کره را در تابه روی آتش ملایم داغ کنید. خامه را اضافه کنید، هم بزنید و بردارید. ۱ پیمانه از پنیر رندیده را با اندکی نمک و فلفل اضافه کنید و هم بزنید تا خورش صاف شود.

این خورش را روی ۵۰۰ گرم اسپاگتی فتوچینی یا پنه آماده‌ی داغ بریزید. زیر و رو کنید و در ظرف بکشید. باقی پنیر را با جعفری روی آن بپاشید.

مرتبط: پاستا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. سلام من تویه رستوران ایتالیایی کارمیکنم که پاستا باسس الفردوپنه تومنومون هست و واقعاسسش بی نذیره اما فرمولش محرمانستو اشپز بمانمیگه ولی ازموادی ک بالا نوشته شده مشخصه ک اون سس الفردو پنه ما نیست واقعا معرکست

  2. دوست عزیز اگر مطلبی رو از جایی نقل می کنید شایسته است که منبع رو هم ذکر کنید، دستور سس آلفردو شما واو به واو از کتاب مستطاب آشپزی برداشته شده است.
    اگر می خواهیم از مطالب ما کپی برداری نشود، باید حق دیگران را رعایت کنیم.
    ممنون از تذکرتون. بررسی میکنم اگه اینطور بود حتما توضیح میدم

  3. بازتاب: ماکارانی با لوبیا « میز غذا

  4. مطبوع است آقا مطبوع فقط آنکه شما می نویسید آنم آرزوست اگه میشه مطلبی هم درمورد طرز تهیه و به دست آوری موادش بنویسید مثلا میگو کیلویی فلان تومن از کجا از کدوم خزانه

  5. بازتاب: پاستا « میز غذا