کیک رشد

توسط: رامین

فکر کنم همه موافق باشن که هفته گذشته، هفته خوبی بود. از نیمه شعبان که بگذریم دیروز جمعه یکم شهریور، روز پزشک بود. بر و بچ میز غذا این روز رو به تمام خانومها و آقایون که در حرفه طبابت مشغولند تبریک می گن. این هفته مصادف بود با جشن تولد خانم شادی (آشپز مدرن) از وبلاگ روی میز آشپزخانه و جشن تولد آشپز گورمند از یه وبلاگ خوشمزه. تولدتون مبارک! همینطور این هفته سالگرد ازدواج من و ماری خانوم بود. اما از همه اینا که بگذریم روی سکو رفتن هادی ساعی تو روز آخر هفته چیز دیگه ای بود. اونم روی سکوی اول و دو روز مونده به پایان المپیکی که به نظر می رسید می خواد واسه کشور ما با همون مدال برنز قهرمان مازنی، مراد محمدی، تموم بشه. به همین مناسبت اگرچه می خواستم تو این پست راجع به نون و نونوائی بنویسم، اینبار رو در حوضه کیک و شیرینی می گذرونیم و اون مطلب رو می ذارم واسه یه وقت دیگه. شیرین کام باشید!

roshd_pckage

این بسته پودر کیک رشد که می بینین حاوی 500 گرم پودر کیکه که شامل آرد قنادی و شکر و مواد دیگه ست. روی هر بسته پودر کیک دستورالعمل تهیه ش نوشته شده که معمولاً به این صورته که چند تا تخم مرغ و نصف لیوان آب یا شیر و یک فنجان روغن رو به آرد اضافه می کنید و با همزن مخلوط می کنید و آخر سر هم بعد از ریختن خمیر در قالب، تو فر به مدت 45 تا 60 دقیقه می ذارید خوب بپزه. به قول خودشون: «به همین سادگی! به همین خوشمزگی!». بسته های پودر کیک رشد تو طعمهای مختلفی وجود دارن مثل طعم موزی، وانیلی با کاکائو و … و قیمتشم بسته ای 1900 تومنه. مثل اینکه شب عید 1200 تومن بوده و تو این چهار، پنج ماهه گرونش کردن. موقع مصرف حتماً تاریخ مصرف رو نیگاه کنید.

roshd_cake

این کیکی که ملاحظه می کنید دستپخت ماری خانومه و همون کیک رشد با طعم موزه که روش رو با کمی خامه، خاک قند، کاکائو، سفیده تخم مرغ و چند تا تیکه موز تزئین کرده.