کیک رشد

فکر کنم همه موافق باشن که هفته گذشته، هفته خوبی بود. از نیمه شعبان که بگذریم دیروز جمعه یکم شهریور، روز پزشک بود. بر و بچ میز غذا این روز رو به تمام خانومها و آقایون که در حرفه طبابت مشغولند تبریک می گن. این هفته مصادف بود با جشن تولد خانم شادی (آشپز مدرن) از وبلاگ روی میز آشپزخانه و جشن تولد آشپز گورمند از یه وبلاگ خوشمزه. تولدتون مبارک! همینطور این هفته سالگرد ازدواج من و ماری خانوم بود. اما از همه اینا که بگذریم روی سکو رفتن هادی ساعی تو روز آخر هفته چیز دیگه ای بود. اونم روی سکوی اول و دو روز مونده به پایان المپیکی که به نظر می رسید می خواد واسه کشور ما با همون مدال برنز قهرمان مازنی، مراد محمدی، تموم بشه. به همین مناسبت اگرچه می خواستم تو این پست راجع به نون و نونوائی بنویسم، اینبار رو در حوضه کیک و شیرینی می گذرونیم و اون مطلب رو می ذارم واسه یه وقت دیگه. شیرین کام باشید!

roshd_pckage

این بسته پودر کیک رشد که می بینین حاوی ۵۰۰ گرم پودر کیکه که شامل آرد قنادی و شکر و مواد دیگه ست. روی هر بسته پودر کیک دستورالعمل تهیه ش نوشته شده که معمولاً به این صورته که چند تا تخم مرغ و نصف لیوان آب یا شیر و یک فنجان روغن رو به آرد اضافه می کنید و با همزن مخلوط می کنید و آخر سر هم بعد از ریختن خمیر در قالب، تو فر به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه می ذارید خوب بپزه. به قول خودشون: «به همین سادگی! به همین خوشمزگی!». بسته های پودر کیک رشد تو طعمهای مختلفی وجود دارن مثل طعم موزی، وانیلی با کاکائو و … و قیمتشم بسته ای ۱۹۰۰ تومنه. مثل اینکه شب عید ۱۲۰۰ تومن بوده و تو این چهار، پنج ماهه گرونش کردن. موقع مصرف حتماً تاریخ مصرف رو نیگاه کنید.

roshd_cake

این کیکی که ملاحظه می کنید دستپخت ماری خانومه و همون کیک رشد با طعم موزه که روش رو با کمی خامه، خاک قند، کاکائو، سفیده تخم مرغ و چند تا تیکه موز تزئین کرده.

۳۹ دیدگاه

 1. اعظم ۲۵ مرداد ۱۳۹۵
 2. اعظم ۲۵ مرداد ۱۳۹۵
 3. ناشناس ۱۷ مهر ۱۳۹۴
 4. سمیه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴
 5. نوشا ۱۱ تیر ۱۳۹۴
  • فروغ ۱۷ بهمن ۱۳۹۵
 6. ملیا ۱۱ مرداد ۱۳۹۳
 7. مریم ۲ مرداد ۱۳۹۳
 8. فهیمه ۴ تیر ۱۳۹۳
 9. فهیمه ۴ تیر ۱۳۹۳
 10. مرضیه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
 11. ماندانا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
 12. زهرا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳
 13. mozhgan ۲۰ فروردین ۱۳۹۳
  • ناشناس ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴
 14. فرشته ۱۰ اسفند ۱۳۹۲
 15. مارال ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲
  • زهرا ۱۶ آبان ۱۳۹۴
 16. مونا ۴ دی ۱۳۹۱
 17. مهسا لک ۳۱ خرداد ۱۳۹۱
 18. گلی ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱
 19. tannaz ۱۹ اسفند ۱۳۹۰
 20. مرجان تبریزی ۲۵ بهمن ۱۳۹۰
  • مقدم ۵ آذر ۱۳۹۴
 21. ندا ۱۲ خرداد ۱۳۸۸
 22. آرش ۶ شهریور ۱۳۸۷
 23. nillgoonn ۳ شهریور ۱۳۸۷
 24. نيلوفر ۳ شهریور ۱۳۸۷
 25. نسیم ۳ شهریور ۱۳۸۷
 26. محبوبه ۲ شهریور ۱۳۸۷
 27. زهرا ۲ شهریور ۱۳۸۷
 28. شهنام ۲ شهریور ۱۳۸۷
 29. کوچولو ۲ شهریور ۱۳۸۷
 30. mobina ۲ شهریور ۱۳۸۷
 31. alibi ۲ شهریور ۱۳۸۷
 32. سعیده ۲ شهریور ۱۳۸۷
 33. سعیده ۲ شهریور ۱۳۸۷
 34. علیرضا ۲ شهریور ۱۳۸۷
 35. sasa ۲ شهریور ۱۳۸۷