پوره سیب زمینی

تاریخ :

پوره سیب زمینی

می گن نی نی کوچولوها بعد از شش ماهگی می تونند زیر نظر پزشک، به جز شیر مادر، یه چیزهای دیگه ای هم بخورند. ما وارد اون مقوله نمی شیم. ولی یه غذای خوب و مقوی واسه نی نی کوچولوها که ما هم می تونیم ازش استفاده کنیم ! می گید نه، تماشا کنید :

مواد لازم :

سیب زمینی

کره

شیر

افزودنیها برای خودمان :

نمک

فلفل سیاه

زعفرون

طرز تهیه :

سیب زمینی رو می پزیم، با هر وسیله ای که داشتیم ، می زنیم لهش می کنیم ! ( من رنده کردم .) بعد یه کم شیر بهش اضافه می کنیم و می ذاریم روی حرارت. هم می زنیم تا نرم بشه. کره هم یه ذره بهش اضافه می کنیم. تا اینجا غذای نی نی هاست !

از این به بعد می تونیم بهش نمک و فلفل سیاه اضافه کنیم تا طعم بگیره و حتی بهش زعفرون بزنیم تا رنگش بهتر بشه.

پوره سیب زمینی

این رو می شه توی قیف شیرینی پزی ریخت و اطراف ظرفهای مرغ، ماهی، سالاد یا هر خوردنی دیگه ای رو باهاش شکوفه زد. این رو داشته باشید تا بعداً بهتون بگم در چه غذایی می شه بازم از این پوره سیب زمینی استفاده کرد.

 

نوش جان ؛ گوارای وجود !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. من پوره دوست دارم هر جیزی که با سیب زمینی آب پز شده باشه رو دوست دارم این میتونه صبحانه خوبی برای بردن به اداره باشه

 2. در صورت تمایل می‌شه بعد از اضافه کردن شیر، یه تخم مرغ هم اضفه کرد و روی حرارت هم زد. هم خوشمزه تر می‌شه و هم مقوی تر.
  🙂

 3. پوره سیب زمینی یک بخش غذایی است که اینجا خیلی رایج هست اوایل من دوست نداشتم ولی با افزودنیهای مختلف به پوره طعم ان چند برابر بهتر میشه همانطوریکه شرح دادید منم مثل شما درست میکنم بعد از آبپز کرده سیب زمینی ها انها را له میکنم و کره و یک زرده تخم مرغ خامه و شیر اضافه میکنم و همچنیم نمک و فلفل شیر باید به حدی باشه که پوره مثل کرم در بیاد و واقعا خوشمزه میشه بیشتر وقتها هم سیب زمین را با همان اندازه هویج میگذارم بپزه و با هم له میکنم و پوره هویج سیب زمینی میشه و یا همینطور برای پوره چند رنگ کلم بروکلی رو میگذارم بپزه و با سیب زمین ترکیب میکنم و بخش دیگه پوره ساده سیب زمین هاست اینجا پوره دو رنگ داریم و در واقع پوره تا حد زیادی جای برنج رو میگیره از دستور شما ممنون موفق باشید
  ماری
  سورملینا : مرسی ماری جون. ممنون از توضیحاتت !

 4. این گل باقالی ما انقدر که عاشق پوره سیب زمینی هست، درست کردنش رو یاد گرفته و معمولا هم اصرار داره که خودش درست کنه که هم شل و سفتی‌ش رو کنترل کنه و هم مطمئن بشه که یه قالب کره توش انداخته شده!!! بعدشم انقدر که زیاد میخوره کار از شکوفه و اینا میگذره…باید براش اندازه یه بوته بزارم تو بشقابش…
  من توش آویشن هم میریزم خیلی خوشمزه میشه… کلا ترکیب سیب زمینی و آویشن معمولا جواب میده خیلی
  سورملینا : ممنون از شما و گل باقالی پوره دوست !