۱۰ نکته ساده برای کاهش وزن

دائماً در حال کنترل رژیم غذایی خود هستید اما به محض آنکه کمی سهل انگاری می کنید، به سرعت وزن از دست داده شده، جایگزین می شود و حتی در مقایسه با گذشته کمی بالاتر هم می رود۱. نمی دانید که چگونه با این پدیده برخورد کنید. مایلید که وزنتان مجدداً به تعادل پایداری برسد. نکات زیر به شما کمک می کنند که با یک روش صحیح وزن خود را کاهش دهید.

 • نکته اول: مقدار کالری مورد نیاز خود را محاسبه کنید

BMR که فرم مختصر شده Basal Metabolic Rate است، کالری مورد نیاز روزانه شما است. برای محاسبه BMR (برحسب کیلوکالری) به روش زیر عمل کنید:

BMR = وزن (kg) x 33 + فعالیت فیزیکی ملایم (min/day) x 3.5

از مقدار به دست آمده در فرمول فوق ۵۰۰ کیلو کالری کم کنید (برای کاهش وزن) تا میزان کالری مجاز در عرض ۲۴ ساعت به دست آید. برای مثال اگر وزن فردی ۶۳ کیلوگرم بوده و هر روز ۲۰ دقیقه فعالیت فیزیکی ملایم (همچون پیاده روی) داشته باشد، BMR وی برابر است با

BMR = (63 x 33) + (20 x 3.5) = 2149 kcal

با کسر ۵۰۰ کیلوکالری از عدد ۲۱۴۹، مقدار ۱۶۵۰ کیلوکالری به دست می آید. در این مثال اگر فرد مورد نظر مقدار کالری تامین شده از رژیم غذائیش را به ۱۶۵۰ کیلوکالری محدود کند، هر هفته موفق خواهد شد، تقریباً ۵۰۰ گرم از وزن خود بکاهد.

 • نکته دوم: هر روز حداقل ۵ وعده میوه و سبزیجات میل کنید

میوه ها و سبزیجات دارای مقدار زیادی فیبر، ویتامین و آنتی اکسیدان هستند. این مواد معده شما را پر می کنند که به شما احساس سیری کاذب می دهد. میوه و سبزیجات کالری کمی دارند و به شما امکان می دهند که میزان کالری مصرفی خود را پائین نگه دارید.

 • نکته سوم: حجم غذایی را که میل می نمایید، کنترل کنید

یک وعده برنج به معنی نصف پیمانه است. اما وعده غذایی غالبی که در اداره یا رستوران سرو می شود بیش از این مقدار است. هیچ دلیلی ندارد که شما تمام غذایی را که برایتان می کشند در یک وعده مصرف کنید. شما می توانید [بدون آنکه خجالت بکشید] غذای باقیمانده را برای وعده های دیگر نگه دارید.

 • نکته چهارم: هرگز هیچ وعده غذایی را به طور کامل حذف نکنید

مصرف غذا به مقدار کم ولی مستمر، ضمن آنکه کالری مورد نیاز شما را تامین می کند باعث می شود که سطح قند خون در حد نرمال باقی بماند. به جای سه وعده غذای مفصّل، در هر شبانه روز ۵ تا ۶ وعده غذای مختصر میل کنید.

 • نکته پنجم: غذای سالم و خانگی مصرف کنید

حتی المقدور غذاهای سالم و خانگی مصرف کنید و از مصرف غذاهای آماده و بسته بندی شده همچون فست فودها دوری کنید. غذاهای بسته بندی شده و فست فودها اغلب دارای درصد سدیم و چربی بالایی هستند. بسیاری از مردم از کشف این حقیقت که تنها با مصرف غذای خانگی می توانند از وزن خود بکاهند، شگفت زده می شوند.

 • نکته ششم: بیش از حد خود را مقید نکنید

همه ما دارای علاقمندیهای خاص خودمان هستیم. بعضی اوقات می توانید به خودتان اجازه زیاده روی بدهید، اما این کار را با چشم باز و در نظر گرفتن کمیت و کیفیت انجام دهید. اگر هر از گاهی به خودتان اجازه بدهید که کمی زیاده روی کنید، این می تواند در مقام جایزه باعث ایجاد انگیزه و مداومت در نگهداری رژیم غذایی شود. در صورتیکه تقیّد بیش از حد می تواند خیلی زود باعث خستگی و سرخوردگی شود.

 • نکته هفتم: برچسب روی مواد غذایی را بخوانید

وجود برچسب “بدون چربی” روی یک ماده غذایی لزوماً به معنی کم کالری بودن آن نیست. همینطور وجود برچسب “بدون قند” نیز نمی تواند به معنی کم کالری بودن یک محصول باشد. بنابراین همیشه برچسب روی مواد غذایی را با دقت بخوانید و سپس آنرا مصرف کنید.

 • نکته هشتم: مواظب نوشیدنهایی شیرین باشید

آب میوه ها، شیر و شکری که به داخل چای و قهوه خود می ریزید و … همه می تواند دارای کالری زیادی باشند. سعی کنید در طول روز حداقل ۸ لیوان آب بنوشید تا ضمن تامین آب مورد نیاز بدن، احساس گرسنگی را نیز اندکی تعدیل نماید.

 • نکته نهم: ثبت خوراکیهایی که مصرف می کنید

چنانچه خوراکیهایی را که در طول روز مصرف می کنید، ثبت نمائید، به تدریج قادر خواهید بود که عادات غذایی خود را شناسایی کنید و سپس در صورت نیاز آنها را تغییر دهید. در صورت امکان برنامه رژیم غذایی خود را به یک متخصص تغذیه نشان بدهید و از وی راهنمایی بگیرید.

 • نکته دهم: تمرین و تحرک

اغلب گفته می شود که ۳۰ تا ۶۰ دقیقه فعالیت فیزیکی در روز باعث حفظ سلامت و تندرستی می شود. همچنین هر هفته حداقل دو بار ورزشهایی را انجام دهید که شما را وادار به راه رفتن و دویدن می کنند. ورزش کردن مقداری از کالری اضافی شما را می سوزاند.

wheight_Loss

۱– به این پدیده yo-yo dieting نیز اتلاق می شود که به معنی کاهش و افزایش متناوب وزن در پی گرفتن رژیم غذایی است. این اصطلاح اولین بار توسط دکتر برو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. اینا که گفتید خوبن اما اگه یک لیست میدادید که میزان کالری مواد و میگفت خیلی خوب میشد اینطوری دقیق میشد میزان کالری مورد نیازو طبق اون فرمول به بدن رسوند من هرجا گشتم وزدم این لیستو پیدا نکردم

 2. من وزنم ۷۲٫۲ هستش.اصلا نمی تونم لاغر کنم. برعکس وقتی ۱ کیلو کم میکنم بعد از فعالیت زیاد دوست دارم حداقل نیم کیلو لاغر کنم ولی دوبار وزنم بالا می ره.لطفا کمکم کنید.

 3. عسل عاشقتم بااین طرز حرف زدنت اون قسمت ماشالا رو کلی خندیدممممم :))))
  بیخیال مردم بابا
  چشم ندارن ببینن
  خیلیم خوبی
  ورزشکاری خوبه بابا استرس نداشته باش
  پس لاغر مردنی خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. دوستان من یه سوال دارم
  من قدم ۱۷۵ و وزنم ۶۴ هست. البته یه مدت طولانی ۶۱ بودم ولی امسال ۳ کیلو اضافه وزن داشتم. بااینکه الان هم اضافه وزن ندارم ولی میخام به ۶۱ کیلو برگردم
  سوال من اینجاس که طبق فرمول بالا اگر بخام هفته ای ۵۰۰ گرم کم کنم BMR من ۱۷۰۰ هست حالا با توجه به جدول کالری ها چطوری باید کالری چیزایی که میخورمو حساب کنم. من حساب میکنم شما بگید درسته یا نه
  به عنوان مثال یک روز من اینطوریه
  صبح: چای + شکر + سه تا ۴ عدد بیسکویت= ۲۵۰k + 40K= کالری صبحانه ۲۹۰
  نهار: یک تکه استیک بدون چربی + سبزیجات (کدو، لوبیا سبز، قارچ)= ۱۰۰k + 10K= کالری نهار ۱۱۰
  میان وعده: ۲تا خرما + چای= ۳۰K
  شام: خورشت قیمه + پلو یک کفگیر= ۲۵۰ + حدودا برای خورشت قیمه ۳۰۰= مجموعه کالری شام حداکثر ۶۰۰
  مجموعه کالری روزانه= ۲۹۰+۱۱۰+۳۰+۶۰۰= ۱۰۳۰
  یعنی با توجه به اینکه کلی پرخوری کردم ۱۰۳۰ کالری مصرف کردم و تازه ۷۰۰ تا هم جا دارم
  عمرا اینطوری لاغر نمیشم. حساب کتابم درسته آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. سلام
  دوستانی که اضافه وزن دارن
  ۱٫غذا رو کمش کن
  ۲٫فعالیتتو زیاد کن
  وقتی بیشتر از مواد غذای مصرفیت بخوای فعالیت کنی بدنت از چربی های اضافت استفاده میکنه و لاغر میشی
  من درست و غلطش رو نمیدونم اما سرخود و با تجربه بقیه و سرچ ها یی که کردم واسه لاغریم این کارارو میکنم
  من قدم ۱۶۰ و وزنم ۶۷
  هر روز بیش از ۵۰۰ طناب میزنم (واسه خانوما خوب نیس چون باعث افتادگی اندام هاشون میشه.ولی من اینو به چاقی ترجیح میدم)
  حدود ۱ ریع میرقصم
  عادت ندارم صبحانه بخورم
  نهار و شام هر غذایی داریم به اندازه ۵ قاشق میخورم
  و بعد از هر وعده ۱ کاسه اندازه کف دست ماست و پودر زیره و فلفل(چربی سوز هستند) و گل محمدی(باعث میشه دچار یبوست نشید) و گوجه و خیار و کلم رو همشو قاطی میکنم میخورم (خیلیم میچسبه)
  تا گرسنمم میشه اب میخورم احساس سیری میکنم
  بعدم هر کاری که دارید میکنید در حینش هرجوری که میتونید حرکت بدید بدنتون رو
  مثلا الان که دارید اینارو میخونید پاهاتونو تکون بدید

 6. راستی یادم رفت بگم من میدونم که چاق نیستم ولی چند کیلو اضافه وزن دارم واصلا اندام قشنگی ندارم واین موضوع توی روحیه ام تاثیر گذاشته وهرکس میرسه سعی میکنه طرزفکر منو عوض کنه هرچند سایزکمر خودشون ۳۶ وکافیه ۱کیلو وزن اضافه کنن خودشونو میکشن
  کاش یکیبتونه راهنماییم کنه من ازشر این چند کیلو چربی راحت بشم

 7. من ۱۶۰قدو۶۲کیلو وزن دارمواز بچکی لاغری رو دوست داشتم ولی از ۱۳ سالگی وزن اضافه کردم سالهاست که کارهای زیادی برای لاغر شدذن انجام دادم ولی هیچ تاثیری روی بدنم نداشته ازرژیم تحت نظر متخصص گرفته تاورزش ورژیمهای ساده فردی هیچکدوم جواب ندادن حتی به جراحی های لاغری هم فکر کردم ولی هم هزینه هاشون بالاست هم عوارضشون کم نیست آزمایشات تیروئیدم هم نرمال بوده با چند تادکترهم حرف زدم ولی ناامیدم کردن زیبایی اندام برای من یه رویای محال شده
  کاش یکی پیدا بشه مشکل منو بفهمه
  توروخدابچه ها هرچی میگید نگید دیوونه ام یا مغزم مشکل داره چون رویای خودمو توواقعیت زیاد دیدم

  • راستش منم مشکل تورو دارم بدون هیچ دلیل من روزانه شاید د حد۱۳۰۰ کالری میخورم اما چاق میشم این دیگه مسخره و دیوونه کنندس تیروییدم ندارم.

 8. سلام چاقالوهای دوست داشتنی خیلی افکار بامزه ی دارید اما من نمیتونم مثل شما انقد راحت با این موضوع کنار بیام آخه نه اینکه قرطی تشریف دارم با هر ۱کیلو اضافه وزن خون میخورم به امید لاغر شدن شما چاقالوهای کپل خدا کمکتون کنه.

 9. من وزنم ۵۸ و قدم ۱۵۰ هست .حدود ۸کیلو اضافه وزن دارم.خوراکم زیاد نیست.وروزی حدود ۵۰۰ تا طناب میزنم.اما وزنم کم نشده نمی دونم چیکار کنم.فکر کم کردن وزنم خیلی عذابم میده میشه راهمایی ام کنید.

 10. با سلام من ١١۶ کیلو بودم و الان ٨۶ کیلو هستم
  این شش مورد رو رعایت کنید
  ١:برنج
  ٢: نان
  ٣:ماکارونی
  ۴:شیرینی
  ۵:نوشابه
  ۶:شکر
  حتماً شام بخورید سالاد کلم و یا کاهو به همراه مرغ ابپز ومقداری مواد طعم دهنده
  مثل زیره یا ریحان و یا سرکه سفیدو …. ولی سس سفید نه
  نهار هم ترجیحاً اب پز
  صبحانه کامل بدون خامه و کره و شکر
  تخم مرغ هم نه
  مطمعن باشید که از نخوردن کسی نمرده تا حالا
  میوه فراوون بخورید
  ولی موز و هندوانه و اناناس و نارگیل نه
  شیر و ماست کم چرب
  شبها میتونیدجای سالاد ماست و شیوید خشک بخورید عالیه
  موفق باشید.

 11. من ۱۶ سالم است قدم ۱۵۷هستش ووزنم ۵۸٫۵ هست حدود ۱۰ کیلو اضافه وزن دارم چه کار کنم هر دفعه به خودم قول دادم وزن کم کنم ولی ادامه نتونستم بدم چه کار کنم اراده ندارم لطفا به من کمک کنید.باتشکر.

 12. سلام واقعا مطالب باحالی داشتین ممنونم من خودم ۶۰ kgبودم قدم هم ۱۶۶ الان ۱ هفته هس که دارم با دی وی دی های zumba fittnes وزن کم میکنم با بشم ۵۰ یا ۴۸ اینا توی این ۱ هفته ۳ کیلو کم کردم با روزی ۱ ساعت رقصیدن با این دی وی دی ها بره من که موثر بوده یادتون باشه هیچ چیز مثل رقص موثر نیس البته با یه رژیم خوب و اینکه اراده داشته باشین و صبر این روش رو هم امتحان کنید باحاله
  موفق باشید

 13. اون مدتی که رژیم گرفتم شدم ۶۷ یعنییی نهایت لاغری من بود طوری که نفس میکشیدم دنده هام میزد بیرون! یعنی اینقدرررررر استخونای من سنگینن! وقتی بدنیا اومدم ۵٫۵ بودم. آخه این چه وضعیه؟
  یعنی اثر داشته؟
  تغذیه تمام عمرم چیزای مقوی مثل لبنیات خرما گوشت و اینا اما به اندازه! لب به فست فود نمیزنم!
  اما میخوام بدونم یکی مثل خواهر من که همش میخخخوووورهههه چرا این همه مانکنه؟ کمکم کنید. پیش دکتر تغذیه رفتم رژیم الکی داد اصلا اثر نکرد . آخه من خودم رشتم اینه. ولییییییی برای کم کردن ۵ کیلووووو زندگیم به هم ریخته.

 14. سلام . من عاشق اندام باریکم . اما متاسفانه هیکلم اصلا ظریف نیست. رشته تحصیلی من تربیت بدنی هست . از دوم ابتدای عضو تیم والیبال بودم و تمام عمرمو شنا کردم . الان ۳ ساله به طور مداوم هفته ای۴ ساعت شنا میکنم (بعلاوه تحرکای زیادی که دارم) استخون بندیم دشته سرشونم بخاطر ورزش پهن شده. گاهی حس میکنم هیکلم مردونس 🙁 قدم ۱۷۱ و وزنم ۷۱ . از هیکلم بدم میاد . با وجود این همه ورزش… بدنم خیلی قویه. میتونم ۱ ساعت بدون هیچ ایستی مداوم بدووم
  میخوام لاغر کنم طوری که حتی عضله هم آب شه. میشه؟ باور کنید من اندازه غذا میخورم… اما…
  یه مدت رژیم گرفتم وزنم شد ۶۷ و واقعا قیافم تغییر کرد اما توان جسمییم کم شد طوری که مربیم منو مجبور کرد باز اضاف کنم.
  روزو شب به هیکل فک میکنم . خسته شدم از بس تو خیابون رد شدم هی همه گفتن مااااااششششششاللللاااااااا آخه مشالا به چی؟ به گندگی؟
  منم میخوام لباسای دخترونه بپوشم … همش اسپرت ….. کمکم کنید… تو شرایط بدیم … دارم از ورزش متنفر میشم… راست یادم رفت بگم . مامانم هم داوره. تقصیر اونه من از بچگییی…… کمککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککک

 15. سلام ای خداااااااااااااااااااااااااااااااااا باورکنید من اصلا هیچی غذانمیخورم ولی دروغ نباشه پفک و چیبس و….میخورم بخدا ن گوشتی ن برنجی ن جیگری ن هیچییییییییییییییییییی فوقش اینارو سالی یباربخورم ما ارثی چاقیم ولی من ازش دارم عذاب میکشم من بالاتنم کوچیکه پایین تنم بزرگ شکمم تا حدودی دارم ولی ضایع نیست دیگه خسته شدم میخوام لاغر شم اراده ندارم کمکم کنیددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد

 16. سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۷۰ وزنم ۱۰۰ من غذام به شدت کمه نمیدونم باید چیکار کنم داداشم که ۱۱ سالشه بیشتر از من میخوره من که هیچی نمیخورم اینجورم ۳ سال بدنسازی کار کردم اما نتیجه نداشت خودمم خسته شدم اخه باید دیگه چیکار کنم ؟قرص لاغری خوردم فایده نداشت چاق ترم کرد خواهش میکنم کمکم کنید ممنونم

 17. با سلام من وزنم ۱۰۸ کیلوگرم شش ماه دارم بدنسازی کار می کنم لطفا یه رژیم غذایی خوب به من بدید

 18. نمیشه لاغر شد؟؟؟؟خیلی بده چیزی هم ادم نمی خوره چاق می شه مثلا دختر خلام اون از من چاق تر بی خودی هم بی چاره رون داره نمی دونم چرا؟؟؟؟شما می تونیین کمکش کنید؟؟
  من خودم یکم شکیم دارم چی کار کنم؟؟؟؟؟
  کمکمون کنید

 19. من قدم ۱۵۶ ووزنم۷۸است هر کاری می کنم وزنم پا یین نمی اید حتی برنج ونان از برنامه غذایم حذف کردم مثلا صبح یک لیوان شیر نهار هرچی که باشد بدون برنج یا نان وحتی سرخ کردنیها شام هم اسفناج با ماست می خورم نه شیرینی نه شربت نه بستنی نه چیزهای دیگر استفاده نمی کنم ولی باز وزنم پا یین نمی اید لطفا من را راهنمای کنید که دیگر خسته شدم با تشکر از شما

 20. باسلام.من قدم ۱۵۳هست ۶۰کیلو هم هستم چاقیم گلابی شکله هرچی رژیم میگیرم دوباره برمیگرده چاقیم.درضمن تیرویید کم کار هم دارم لطفا راهنماییم کنید

 21. سلام خدمت دوستان.
  من خودم با کم خوری ۱۵ کیلو وزن در ۶ ماه کم کردم بدون دکتربدون ورزش متاسفانه
  اگر میتونید برنج رو حذف کنیدوشیرنی شکلات بستنی نخوری
  شام اصلا نخورید نهایتایه چیزی مثل جگر مصرف کنید
  حتما هویج بخورید چون کالری منفی داره و باعث سوخت چربی میشه واحساس سیری می کنید
  در رابطه با ورزش اگر بخواهید چربی سوزی داشته باشید۱ساعت باشه پیاده روی خیلی خوبه.طناب زدن چربیهای شکم و پهلو رو آب می کنه .و همینطور کیسه بوکس.کار دیگهای که خیلی زود نتیجه می گیرید تنفس هست به این ترتیب که روزی ۱۰ دقیقه دمو باز دم داشته باشید۷ شماره نفس می گیرید ۴ شماره نگه می دارید و ۸ شماره با دهان بیرون میدیدمن یک بار با این کار شکمم بطور کامل آب شدالبته برای پوست هم مفیده

 22. باسلام خدمت همه دوستان .
  بانی اسپرت برنامه جالبی داره که کلاس تغذیه میزاره شما میتونید یه سری به اونجا بزنید وازمطالب ارسل شده برای شما کمال استفاده رو ببرید من خودم دارم این برنامه رو اجرامیکنم تاالان خیلی خوب بوده چون آدم رو محدود به خوردن غذای خاصی نمیکنه ولی بافرمول خاصی بهتون میگه طول روز چندکالری مصرف کنید وچقدرورض کنید که لاغربشید.همچنین بانوشتن کالری که ازموادغذایی میگیرید وکالری که ازورزش کردن ازدست میدید میتونیدکنترل خوبی بروزن خود داشته باشید

 23. باسلام خدمت دوستان عزیز من ۱۸۴قد دارم و وزنم ۱۱۲بوده الان ۸۸ کیلومه چه ورزشی کنم که راحتر این اضافه وزن و بسوزنم .ایا بدن سازی خوبه

 24. سلام.من ۲۱ سال سن دارم.قدم ۱٫۷۸ و وزنم ۶۰ کیلوگرم و هر روز باشگاه می رم.اضافه وزن ندارم(شاید کمبود وزن هم داشته باشم!)ولی می خوام تو مسابقات کشوری شرکت کنم و باید در دسته ی ۵۳ کیلوگرم شرکت کنم،یعنی ۷ کیلو در مدت ۴ ماه کم کنم و زورم هم کم نشه.آیا می شه؟

 25. سلام بچه ها ، من امروز روز دوازدهمم بود
  ولی فقط ۲ کیلو کم کردم نمی دونم چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اینهمه زحمت کشیدماااااااااااااااااااااا

 26. با سلام
  من ۲۷ سال دارم و متاهل هستم. قدم ۱۶۴ و وزنم االان ۷۰ هست و چاقم ، میدونید مشکلم چیه ؟ همسرم اصلاَّ” زن چاق دوست نداره و خودش هم به اندامش خیلی توجه میکنه ، من مشکل اراده دارم، چند ماهی رژیم بودم تحت نظر متخصص تغذیه و ۹کیلو کم کردم ولی دوباره بیخیال شدم و همش برگشت و بیشتر هم شد ، الان یه مقدار هم دچار افسردگی شدم به خاطر چاقی ، خواهش میکنم راهنمائی کنید

 27. سلام دوستای تپلوی خودم
  من با ۱۵۵ قد ( خیلی کوتاهم یعنی خعل_______________ی )
  با وزن ۶۳ کیلو
  می دونم که چاقم ولی چه کنم که این شکم هیچ جوره بی خیال ما نمیشه
  ولی من می تونم می دونم که میشه شما هم می تونین
  من سومین روز رژیم کانادایی هستم
  سه روز پیش ۶۳ کیلو بودم
  الان ۶۱ونیم هستم
  نمی دونم این جواب میده یا نه ولی این نشد یه رژیم دیگه .خسته نشین کم نیارین وایمان داشته باشین که می تونیم ما هم می تونیم خوش استیل باشیم
  به خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
  روزهای یعد هم میام می نویسم در چه مرحله ای هستم

  • هی من قدم از تو بدتره من ۱۵۰ سانتم و وزنم ۴۸ افسردگی وحشتناکی گرفتم بخاطر اندامم از همه بدتر مامانم خیلی بهم فشار میاره که لاغر نشی

 28. سلام
  من ۳ هفته پیش شروع کردم ب کم خوری وپیاده روی.وزن اولیم۶۵بودبعد۲هفته شدم۶۱ خورده ییوواماالان۲هفته گذشته ومن هیچی کم نمیکنم….لطفاراهنماییم کنید……..اگه درتوانتونه مطالبتونو به ایمیلم بفرسید.مرسی

 29. سلام من ۸۶ وزنه ۱۶۲ قدم روزی ۶۰ دقیقه پیاده روی دارم که بر اساس فرمول شما میشه ۳۰۰۰کالری برای تثبی وزن یعنی ۱۵۰۰تا بگیرم روزانه هفته ای ۱٫۵ کم میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ارههههههههه

 30. salam man 15 sal sen daram va daram miram aval dabirestan ghadam 1.64 va vaznam 65 halam az vaznam beham mikhore man madar zadi joseye doroshti daram va nemidonam chekar konam aya ghadam va vaznam monaseb hast

 31. با سلام به دوستان گرامی
  به نظرم برای لاغر شدن و رسیدن به تناسب وزن باید مدیریت خوردن خودتون را به دست بگیرین
  به یک دکترای طب ورزش مراجعه کنین
  که هم براساس دستگاه خاصی قد، وزن ، BMI BMR یعنی شاخص توده بدنی و مقدار آب بدن و خیلی از چیزهایی را که ما نمی دوینم برامون اندازه بگیره و بعد یه رژیم غذایی بهتون بده البته متناسب با شرایط زندگیتون یعنی اگر خانه داری با کارمندی و نمی تونی به موقع نهار یا شام بخوری براتون برنامه ریزی می کنه و هیچ مواد غذایی از رژیم غدایی براتون کم نمی شه من خودم این راه را رفتم نه اینکه چاق باشم اصلا خیلی هم مناسب هستم فقط خواستم مدیریت درست خوردن را یاد بگیرم با این وجود کمی وزن کم کردم خودم خواستم بازم تاکید می کنم نه اینکه چاق باشم خواستم مناسب تر باشم. ورزش در کنار رژیم غذایی باعث رسیدن به وزن نرمالتون می شه.
  شاد باشید و شاد زندگی کنید.

 32. سلام
  من ۲۳ سالمه.۷۹ کیلو وزنم و ۱۶۳ قدمه…
  دارم حرص میخورم از این اضافه وزن و کارم همش گریست
  اعتماد به نفسم ۰ شده و از خونه بیرون نمیرم
  تازه من ۸۹ کیلو بودم که با رژیم و ورزش توی ۳ ماه ۱۰ کیلو کم کردم
  اما دیگه خسته شدم…
  دلم میخواد مث بقیه باشم و زود به وزن ایده الم برسم
  چیکا کنم

 33. ای کارت توی این شکم و خانواده شکموی شوهرم بخوره که با این غذاهای رنگی و آخ وافشون من وادار به شکستن رژیم کردن حالا من ۳۰ کیلو اضافه وزن در مدت زمان یک سال ونیم بعد از ازدواجم پیدا کردم

 34. سلام دختری هستم ۱۶ ساله با قد ۱۷۰ و وزن ۷۶ کیلو برای اینکه وزن کم کنم لطفا راهنماییم کنید می خوام بشم ۶۵ کیلو در مدت ۲ ماه باید چی کار کنم ؟