نان گردویی

مواد لازم :

۱- زرده تخم مرغ : ۶ عدد

۲- پودرقند : ۱۰۰ گرم

۳- گردوی خرد شده : ۳۰۰ گرم

۴- وانیل : نصف قاشق چایخوری

 

نان گردویی

 

طرز تهیه :

زرده های تخم مرغ ، پودر قند و وانیل را با همزن برقی به اندازه ای میزنیم تا به رنک زرد کم رنگ در آید بعد گردوی خرده شده را به آن اضافه میکنیم و مواد را با قاشق خوب هم میزنیم . (مواد باید غلیظ و کشدار باشند)

فر را از قبل با دمای ۱۵۰ درجه سانتیگراد به مدت ۱۵ دقیقه گرم میکنیم . یک ظرف نچسب برمیداریم و کف آن را خیلی کم چرب میکنیم و بعد مواد را داخلش میریزیم و به مدت ۱۵ دقیقه با همان حرارت ۱۵۰ درجه سانتیگراد داخل فر قرار میدهیم . بعد از اینکه از داخل فر درآرودیم در اندازه های کوچک آن را میبریم . به محض اینکه سرد شد، نان ها برای سرو کردن آماده اند .

نان گردویی

نکته : مواد را میتوانید به صورت گوله های کوچک در سینی فر بچینید اما قبل از آن باید کف سینی اتان را کاغذ روغنی بگذارید و بعد با قاشق به صورت گوله های کوچک بر روی کاغذ روغنی بچکانید و داخل فر قرار دهید . (با همان زمان و با همان حرارت)

موفق باشید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. این شیرینی فقط زرده میخواد….شیرینی های زیادیم هستن که فقط سفیده میخوان…مثلا مرنگ…اگه یه موقع مثل عید باشه که بخوای چند مدل شیرینی درست کنی…با زرده ها اینو و با سفیده ها یه شیرینی دیگه…

  2. یعنی چی ؟ اینجوری که نمی شه. این چه وضعیه ؟؟!! عجیبه ها … هی ما هیچی نمی گیم، اینم هر دفعه می گه تموم شد …. تموم شد…

  3. مامان من چون خانواده زرده تخم مرغ را دوست ندارند معمولا سفیده را سرخ میکنه و بعنوان یک عصرانه میل میکنند . ولی اگه به من باشه میریزم بیرون.