ژله نوشابه

این روزها کارخونه ها، ژله با طعم های مختلف تولید می کنند. چرا ما نتونیم این کار رو بکنیم؟؟!!

بنده هم به این فکر افتادم که می شه با نوشابه، ژله درست کرد. دیشب امتحان کردم و شد !

مواد لازم:

نوشابه گاز در رفته : یک لیوان

پودر ژلاتین : دو قاشق غذاخوری

آب داغ : نصف لیوان

شکر : دو قاشق غذاخوری ( در صورت تمایل)

طرز تهیه :

به نظر من بهتره اول یه لیوان نوشابه رو کنار بگذاریم تا حسابی گازش بره. در این فاصله آب رو جوش میاریم و دو قاشق پودر ژلاتین رو با حوصله توی نصف لیوان آب داغ حل می کنیم.

ژله نوشابه1

نکته مهم:

این ژله با همین مواد بدون شکر، یک ژله لایت و کم شیرین می شه. اگه دوست دارید شیرین باشه، دو قاشق شکر رو همین جا اضافه کنید و اینقدر هم بزیند که مثل تصویر، ژلاتین و شکر کاملاً در آب داغ حل بشوند.

سپس یک لیوان نوشابه رو به آرومی اضافه می کنیم. نترسید ! در هر صورتی، وقتی نوشابه رو می ریزیم، گازش درمیاد. البته هرچی آرومتر بریزیم، کمتر عصبانی می شه. سپس به آرومی هم می زنیم تا با  ژلاتین و آب مخلوط بشه. چند لحظه صبر کنید سپس کف سطح ظرف رو جمع کنید.

سپس درون یخچال بگذارید. این ژله خیلی زود آماده می شه.

ژله نوشابه3

شما می تونید با نوشابه نارنجی هم این کار رو بکنید! یعنی از نظر ما هیچ مانعی نداره !!!

ژله نوشابه4

وقتی ژله نوشابه رو نوش جان می کنید، یه تیزی توی طعمش حس می کنید. این همون گاز نوشابه است.

عکس پایین رو برای این گذاشتم که بافت این ژله رو به وضوح مشاهده کنید. وگرنه که خیلی بهتر و قشنگ تر از این می شه تزئین کرد.

ژله نوشابه 2

شما می تونید از انواع پاستیل های نوشابه ای برای تزئینش استفاده کنید.

نکته ۲ :

اگه نوشابه های لایت و رژیمی واقعا رژیمی باشه، به نظر من استفاده از اونها کم ضررتره. دکترها معتقدند نوشابه به روند پوکی استخوون کمک می کنه. از طرفی دکترها می گن ژله برای پوکی استخوون خوبه. به نظر من اگه بشه ژله رو با نوشابه های رژیمی درست کرد، شاید کمتر ضرر داشته باشه. نکته خیلی خیلی مهم اینکه این نظریه از طرف خودم صادر شده و هیچ ارزش پزشکی نداره!!!

نوش جان ؛ گوارای وجود !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام،میشه این ژله رو با نوشابه ی گازدار درست کرد؟یعنی نذاریم گاز نوشابه بره وطعمش مث نوشابه ای باشه که همینطوری میخوریمش. واینکه یه بطری نوشابه ی کامل چقدر ورق ژلاتین میخواد؟ممنون.

 2. salam
  man dorost kardam in jellaro
  kheili badmaze shod 1- inke jelatin kederesh karde bood 2-aabi k ezafe mikonim baese raqiq shodan va az bein raftane tame nooshabe mishe
  hichi dg yersst raft satl ashghal 🙁

 3. سورملینا جون خیلی ممنون میشه دلمه برگ را برامون بزاری خوشمزه اش را می خوام ها چون همه دلمه ها خوب نمیشه با تزئینش بزاری لطفا مرسی

 4. سلام
  اگر خواستید که گاز نوشابه کاملا از بین بره، نوشابه رو توی ظرف بجوش بیارید بعد ژلاتین رو مستقیم بهش اضافه کنید. هم بزنید تا کاملا شفاف بشه.