بنیه مرغ و سیب زمینی

مهم اینه که خمیر بنیه رو بلد باشیم درست کنیم که اونم اصلا ً کاری نداره. اگر این خمیر رو داشته باشیم، می تونیم مواد پخته شده مثل مرغ ، ماهی و میگو (پخته شده) رو توی اون بغلطونیم و سرخ کنیم.

مواد لازم :

تخم مرغ : ۱ عدد

شیر : نصف لیوان

نمک و فلفل : به میزان لازم

جوش شیرین : کمی

روغن مایع : سه چهار قاشق غذاخوری

آرد : به میزان لازم

 

طرز تهیه :

در کاسه ای، تخم مرغ و نمک و فلفل را با هم مخلوط می کنیم. جوش شیرین را هم اضافه می کنیم. (جوش شیرین در دستور اصلی آمده است. اما اینجانب آن را معمولاً حذف می کنم! ) روغن را می افزاییم و هم می زنیم.شیر را می ریزیم و آرد را کم کم می افزاییم. غلظت خمیر، باید به اندازه غلظت ماست باشد. اگر خواستید میزان خمیر بیشتر شود، خودتان کم کم مواد را کم و زیاد کنید ! اگر مایل بودید مزه غذا تندتر شود، میزان فلفل سیاه را بیشتر کنید.

خمیر آماده است . حالا می توانید مرغ ،ماهی و میگو  را در آن بغلطانید و در روغن سرخ کنید. (مرغ و ماهی و میگو باید پخته باشند)

نکته ۱ : بهتر است مرغ را قبل از پختن تکه کنید.

نکته ۲ : این غذا را می توانید به همراه سس قرمز، هزارجزیره یا سس فرانسوی میل نمایید.

بنیه مرغ و سیب زمینی

همانطور که در تصویر می بینید سیب زمینی ها به شکل گل هستند. کاری ندارد. پست سیب زمینی سرخ شده که یادتان است. سیب زمینی را می پزیم (۲۰ دقیقه کافی است. نباید له شود.) سپس ورقه ورقه می کنیم. بعد با قالب دلخواه (مثلاً گل ۴پر) آن را در می آوریم و سرخ می کنیم. همان سیب زمینی خودمان است فقط شکلش عوض شده است !

بنیه سیب زمینی :

چون سیب زمینی به نسبت، زودپز است، احتیاجی به سیب زمینی پخته نیست. سیب زمینی خام را به صورت خلال های درشت در می آوریم. در خمیر بنیه می غلطانیم و سرخ می کنیم. بسیار ترد و پوک می شود. فقط باید اجازه دهیم خوب مغزش بپزد (در روغن سرخ شود.) ولی نسوزد :

بنیه مرغ و سیب زمینی

نوش جان ، گوارای وجود !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. خوب باز هم چند تجربه
  برای خمیر بنیه میشه آرد سفید و تخم مرغ رو با نمک و فلفل مخلوط کرد و به جای جوش شیرین یک لیوان آب جو گاز دار اسلامی.
  بعد برای سس هم خیار شور رو ریز ریز خورد میکنیم ترجیحآ هم خیار شورش صنعتی نباشه چوا اینا بیشتر خیار شیرینن تا خیار شور
  هویج رو هم ریز رنده میکنیم سس مایونز و فلفل هم بسته به ذائقه اضافه میکنیم

 2. بازتاب: جوجه چینی « میز غذا

 3. نوع آرد مهم است ؟
  توصیه شما چیه ؟
  مدت هاست از فید بلاگتان به غایت لذت میبرم
  سورملینا : دوست عزیز! من معمولاً برای درست کردن خمیر جهت تهیه پیراشکی، رولت پیتزا (که به زودی دستور طبخشان عرض خواهد شد) و خمیر بنیه، از آرد «نان بربری » یا « نان فانتزی» استفاده می کنم.(نمی دانم هر دو یکی است یا نه ؟!) به نظر من برای تهیه کیک و شیرینی که ظریفتر هستند فرق دارد. وگرنه آرد نان، برای غذا مناسب است. مگر آرد نان سنگک که دانه درشت تر و زبر تر است و من برای تهیه حلوا از آن استفاده می کنم.

 4. دستتون درد نکنه مخصوصاً با این مدلهای تزیین سیب زمینی تون . واقعاً کدبانوئید.
  سورملینا : شما لطف دارید.

 5. به به مطبوع و خوشمزه و زیبا به این میگن غذا البته یه کمی رنگ قرمز می خواد
  سورملینا : اونهایی که منظورتونه، اسم داره. چند سال پیش اسمش رو گذاشتند « سس قرمز». من خودم با سس هزارجزیره یا سس فرانسوی بیشتر دوست دارم.