دونات خانگی

توسط: سورملینا

دستور این شیرینی رو دوست عزیزمون « سعیده» ارسال کرده اند. البته چون برای تهیه این شیرینی احتیاجی به فر و ماکروفر نیست، گذاشتیمش توی قسمت «غذای دانشجویی».

مواد لازم :

آرد 3 صفر : 4 لیوان

شکر : نصف لیوان

تخم مرغ : 2 عدد

ماست : نصف لیوان

روغن مایع : نصف لیوان

بکینگ پودر : 2 قاشق مربا خوری

نمک : نوک قاشق (!)

جوش شیرین : نوک قاشق (!)

طرز تهیه :

تخم مرغها را در ظرف می شکنیم و با هم مخلوط می کنیم. شکر را اضافه می کنیم و هم می زنیم. سپس ماست را می افزاییم. روغن را هم می ریزیم. بعد مواد خشک باقیمانده که شامل جوش شیرین، نمک، بکین پودر و آرد است را مخلوط می کنیم و کم کم به ظرف اصلی می افزاییم.

دونات خانگی

روی خمیر را می پوشانیم و دو ساعت در یخچال قرار می دهیم. پس از این زمان، تخته ای را آماده می کنیم . روی تخته را آرد می ریزیم و خمیر را پهن می کنیم. شکل دونات ها بستگی به خودمان دارد. ولی معمولاً گرد توخالی است.

دونات خانگی

دونات ها را قالب می زنیم. همانطور که در عکس اول مشاهده می کنید، برای درست کردن دایره بزرگتر از دهانه لیوان و برای درآوردن دایره کوچکتر، از در بطری نوشابه استفاده می کنیم ! سپس حلقه ها را در روغن فراوان که داغ شده سرخ می کنیم.

دونات خانگی

سپس در پودر قند یا پودر شکر می غلطانیم. البته ساورینای ما ، خیلی با طعم شیرین میانه ای ندارد اما توصیه کرد که می توان روی آن از سس شکلات که به صورت آماده در مغازه ها فروخته می شود، استفاده نمود. در صورت تمایل می توان میزان شکر را بیشتر نمود اما معمولاً دونات کم شیرین است و روی آن سس شکلات می ریزند.

دونات خانگی

با تشکر از ساورینای عزیز !

نوش جان ؛ گوارای وجود !