سوفله مرغ و قارچ

توسط: سورملینا

اولش بگم که علما سر این غذا هنوز به توافق نرسیده ا ند. عده ای بر این باورند که این غذا مشخصات سوفله رو نداره. عده دیگر اما با این باورند که دارد. حالا شما تهیه بفرمایید و نوش جان نمایید. اسمش مهم نیست.

مواد لازم :

مرغ پخته ریش شده : یک سینه مرغ (سینه بهتر است چون بهتر ریش ریش می شود.)

کالباس : 100 گرم

خیارشور:100 گرم

قارچ: 100 گرم

فلفل دلمه : (در صورت علاقه به طعمش می توانید از یک عدد کوچک استفاده کنید.)

سس مایونز : به اندازه کافی

چیپس خلالی : یک بسته

پنیر پیتز : به اندازه کافی

طرز تهیه :

کالباس و خیارشور و قارچ و فلفل دلمه را نگینی خرد می کنیم و به همراه مرغ ریش شده در کاسه ای با سس مخلوط می کنیم. میزان سس بستگی به ذائقه شما دارد. دقت داشته باشید که مقدار این مواد باید با هم تناسب داشته باشد. فر را روی حرارت 210 به مدت یک ربع تا بیست دقیقه گرم می کنیم. در این فاصله بقیه مراحل را انجام می دهیم:

ظرف مورد نظر را می توانیم پیرکس در نظر بگیریم. البته من خودم از ظرفی استفاده می کنم که تقریباً نچسب است. (در تهیه لازانیا نیز از آن استفاده شد.) کف و اطراف ظرف را کمی چرب می کنیم. سپس نیمی از چیپس خلالی را کف ظرف می ریزیم و پخش می کنیم. سپس مواد را روی چیپس ها به طور یکنواخت پخش می کنیم. و بقیه چیپس را نیز روی مواد می ریزیم :

سوفله مرغ

به این ترتیب زیر و روی موادمان را چیپس در برگرفته است. سپس یک لایه پنیر پیتزای رنده شده روی موادمان می ریزیم :

سوفله مرغ

فر گرم شده که یادتان است؟! حالا ظرفمان را حدود ده دقیقه طبقه بالای فر روی حرارت 210 درجه می گذاریم . مواد احتیاج به پختن ندارند و از طرفی نیز درون موادمان خیارشور داریم که نباید زیاد حرارت ببیند. این مدت زمان فقط جهت آب شدن پنیر پیتزا و انسجام مواد است. بعد از این مدت که پنیز پیتزا آب شد، گریل را روشن می کنیم و سه چهار دقیقه نیز اجازه می دهیم مواد از بالا حرارت ببینند :

سوفله مرغ

نکته1 : اگر مایل بودید از فلفل دلمه استفاده نمایید، می توانید از نوع رنگی آن در غذا بریزید تا غذا شکیل تر شود.

نکته 2 : این غذا را با همان ظرف باید سر میز ببرید. و همانجا آن را تقسیم کرده و نوش جان نمایید. پس اگر میهمان داشتید، بهتر است غذا را در پیرکس درست کنید.

سوفله مرغ

نوش جان ؛ گوارای وجود.