یک نوع کیک ایتالیایی

چند وقت پیش منزل یکی از دوستان بودم، دیدم این کیک رو درست کرده. گویا منبع اولیه اش هم کانال می شف بوده. ما که خوردیم، خوشمزه بود. با تشکر از مریم عزیز که زحمت پخت این کیک رو کشیده اند:

مواد لازم:

آرد: ۱پیمانه

تخم مرغ: ۵ عدد

شکر: ۱ پیمانه

روغن زیتون: سه چهارم پیمانه

آب انگور شیرین: سه چهارم پیمانه

دارچین: کمی

پوست لیمو شیرازی: یک عدد

وانیل: کمی

بکین پودر: کم

نمک: کمی

شهد توت سیاه و ترافل : برای تزئین

طرز تهیه:

اول مثل همیشه فر رو می ذاریم گرم بشه. بعد توی یه ظرف، زرده و سفیده رو از هم جدا می کنیم. اول میریم سراغ زرده.

نکته ۱: هر وقت قرار باشه زرده و سفیده رو جدا بزنیم، اول زرده رو می زنیم. چون پف سفیده زود می خوابه. پس می ذاریمش واسه آخر.

اول زرده رو با شکر می زنیم. حسابی که به خورد هم رفتند، روغن زیتون رو اضافه می کنیم. سپس پوست لیمو و آب انگور رو می ریزیم. آرد رو دو سه مرتبه الک می کنیم و اضافه می کنیم. حالا می ریم سراغ سفیده. توی یه ظرف دیگه، سفیده رو اینقدر می زنیم که از ظرف نریزه. سپس به ظرف اصلی مون اضافه می کنیم. سفیده رو باید در سه مرحله به مواد اضافه کرد. خیلی به آرومی که پفش نخوابه.

حالا موارد رو می ریزیم توی قالب و می ذاریم طبقه وسط فر. بین ۳۵ تا ۴۵ دقیقه می ذاریم حسابی بپزه. تا وقتی که آماده بشه، میریم سراغ درست کردن شهد توت سیاه.

یک استکان شکر می ریزیم روی توت ها و با مقدار خیلی کمی آب، می ذاریم بپزه و شهدش درست بشه. احتیاجی نیست قوام بیاد. همین که احساس کنیم درست شده، کافیه (!)

clip_image002

کیک که آماده شد، می ذاریم خنک بشه. سپس از توی قالب درش می آریم و برش می زنیم. قشنگر اینه که اول برش بزنیم و توی ظرف بچینیم، بعد روش رو با توت سیاه و ترافل تزئین کنیم.

نوش جان ؛ گوارای وجود !

clip_image004

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. سلام دستت درد نکنه کیک خوبی بنظر میاد ولی حتما امتحان خواهم کرد .یه سوال داشتم اینکه درجه حرارت روی چند باشه وشما موقع پختن کیک فر را از بالا وپایین همزمان روشن میکنی وفن را هم میزنی یا نه ؟ ممنون

  2. من نمیتونم تخم مرغ بخورم همه کیکها هم کهپف زیاد دارن باید تخممرغ بیشتری اضافهکنم اگه تعداد تخم مرغا از یکی بیشتر بشه راهی بمارستان میشم حالا شما بگید با این دستورای تخم مرغی پف دار چکار کنم