طرز تهیه ژله

در باره درست کردن ژله حتما” خیلی شنیدید. کار خیلی راحتیه، شما حتی با خرید یه بسته پودر ژله و خوندن دستور پشت بسته به راحتی می تونید اونو درست کنید.

یه توضیح مختصر براتون بدم :

برای درست کردن ژله نیاز به آب سرد و آب جوش است. یادتون باشه حتما” باید مقدار این آبها با هم برابر باشه نه زیاد نه کم.اول یه بسته ژله رو با یه لیوان آب جوش حل می کنیم بطوری که کاملا” شفاف بشه و دیگه اون دونه های ژله دیده نشه. بعدش هم یک لیوان آب سرد رو اضافه می کنیم و یه کم هم میزنیم و میذاریم تو یخچال. به همین سادگی ژله شما بعد از چند ساعت حاضره.حول و حوش ۴ ساعت باید در یخچال بمونه.

اما ژله ای که به این سادگی درست میشه خودشو توی یه ظرف مناسب یا با یه تزئین مناسب بهتر نشون میده. من معتقدم که  یه غذای خوب سه جنبه داره: مزه غذا که ۵۰ درصده، دوم قیاقه غذا که ۴۰ درصده و آخرشم عطر و بوی غذا که ۱۰ درصد جذابیت غذا مال اونه. مطمئن باشید که اگه یه غذای خیلی خیلی خوشمزه رو با یه قیافه خیلی بد جلوتون بذارند نمی خورید. بخاطر همین براتون چند نوع ژله به شکل های مختلف رو توضیح میدم.

ژله در قالب یخ :

برای درست کردن این ژله، بعد از آماده کردن مایع ژله ( که در بالا گفته شد ) ، مایع رو در داخل قالب های یخ می ریزیم و میذاریمشون تو یخچال. فقط وقت در آوردن از قالب یخ باید قالب رو داخل آب جوش گذاشت تا به راحتی جدا بشه. اگه قالب یخ شما پلاستیکی باشه یه کم بیشتر طول میکشه تا جدا بشه. بعد هم می تونید رنگهای مختلف رو به سلیقه خودتون کنار هم بچینید.

خوبیه این روش به اینه که خوردنش راحته.

ژله در قالب یخ

ژله در طالبی :

اگه طالبی دم دستتون بود، این چیز خیلی خوشگلی میشه. مخصوصا” وقتی روی میزه غذا یا توی سفره میذارید جلوه خاصی داره.

برای درست کردن ژله در طالبی، ابتدا یه طالبی رو از سر می بریم و تخم های اونو خالی می کنیم.

ژله در طالبی

بعد مایه ژله رو ( همونی که بالا گفته شده ) رو داخل این می ریزید و داخلی یخچال قرار بدید. بعد از حاضر شدن با یه چاقوی برقی یا یه چاقوی خیلی تیز اونو ببرید.

ژله در طالبی

اگه ژله قرمز رنگ مثل توت فرنگی یا آلبالو رو به این روش درست کنید ژله شما شبیه هندونه میشه .

خوبیه این روش اینه که اولا” خوردنش راحته، دوما” به همراه ژله طالبی هم خوردید. سوما” وقتی که ژله کم دارید و می خواهید مهموناتون هرکی یه تیکه بخوره عالیه.

ژله در پوست پرتقال :

برای این نوع ژله،  ابتدا یه پرتقال رو از وسط نصف کنید. بعدش با این دستگاه دستی آب میوه گیری آبشو بگیرید. و با یه قاشق داخلشو خالی کنید .

ژله در پوست پرتقال

بقیه کار مثل طالبیه

ژله در پوست پرتقال

نکته های مهمی که در هنگام درست کردن ژله باید به اون توجه کنید..

  • هیچ وقت ژله رو توی فریزر قرار ندهید. ژله باید خودش و در یه جای خنک بگیره مثل سرمای یخچال نه فریز.
  • برای جدا کردن ظرف ژله از خود ژله به راحتی میشه از آب گرم استفاده کرد. بدون اینکه ژله شما تغییر شکل بده. فقط کافیه که ظرف ژله رو بذارید توی یه ظرف آب گرم بلافاصله از هم جدا میشه.

نوش جان.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. سلام به همگی.بابت همه چیز ازتون تشکر میکنم.
    معلوم هم هست فرستنده این دستور العمل ها خودشون خانوم کد بانویی هستن

  2. دستتون درد نکنه از زحماتتون متشکرم ولی من ایده در آوردن زله از قالب با آب داغ رو توصیه نمیکنم به نظر من یه کیسه فریزری رو باز کنید با کمی روغن جرب کنید و کف قالب بندازید بعد مایه زله رو داخلش بریزید بعد از اینکه سرد شد و بست لبه های نایلون رو کمی بکشید به راحتی در میاد..

  3. سلام دوستان ممنون خیلی جالب بود نظراتتون
    من هروقت ژله درست میکنم ظرفشو داخل اب جوش میزارم تکونش میدم بعداز چند دقیقه قالبی میاد بیرون از ظرف